Adobe XD Nedir? Özellikleri Nelerdir? - R10.net
 • 10-09-2020, 22:31:35
  #1
  Adobe XD, hem Windows, hem de macOS platformlarında çalışabilen web ve mobil arayüz tasarımlarınızı kolayca hazırlayabileceğiniz bir programdır.

  Adobe XD Ne İşe Yarar?
  Adobe XD, vektör tabanlı bir araçtır ve vektörel tasarımlar ile web sitesi, mobil uygulama üzerinde basit etkileşimli prototipler oluşturmayı sağlar. Kullanıcı dostu arayüzü ve basit çizim araçlarıyla, bir site veya uygulama üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü hareketleri simule edebilir, bunlar üzerinde düzenlemeler yapabilir ve bunları sunum haline getirebilirsiniz.

  Adobe XD Özellikleri
  Mobil uygulamalar ve web siteleri için kullanıcı arayüzlerinin oluşmasını sağlayan Adobe XD, işlevsellik ve yaratıcı tasarım özelliklerini beraberinde getirmektedir. Ayriyeten Adobe XD, UI kitleri entegre halde gelmektedir.

  Prototip
  Adobe XD, kullanıcıların etkileşim alanlarını birbirine bağlayarak, animasyonlu ön izlemeler oluşturulmasını sağlar. Bu da sizin aklınızdakilerin daha canlı bir şekilde ortaya koyulmasına olanak verir.

  Adobe Suite ile Entegrasyon
  Adobe Creative Suite ile gelen Adobe XD, burada yer alan Illustrator CC, Photoshop CC ve Photoshop Sketch gibi diğer uygulamalar ile uyumlu çalışır. Bu programlardaki dosyaları destekler ve açma imkânı sağlar.

  Animasyonlar
  Adobe XD ile çalıştığınız arayüzlerini canlandırabilir ve hatta daha gelişmiş kullanım için After Effects ile entegre çalışabilirsiniz.

  Ses
  Adobe XD ile oluşturduğunuz çalışmalara ses ekleyebilirsiniz.

  Semboller
  Çalışmalarınız üzerinde logo ve butonlar kullanabilirsiniz. Bunları sadece sürükle bırak yapmanız yeterli olacaktır.

  Responsive
  Responsive özelliği sayesinde çalışma alanında yer alan resimler ve diğer nesneler akıllı telefonlar, notebooklar veya masaüstü bilgisayarlar için otomatik olarak boyutlandırılır.

  UI Kitler
  Windows, Apple, Google Material gibi UI kitleri entegre olarak bünyesinde barındırır.

  Component ve Assets
  Bu özellik, web sitesi veya uygulama tasarımı yaparken birçok sayfada kullandığınız aynı tasarım parçalarını (header, footer, sidebar vs) component olarak tanımlayıp, bu bölümlerde herhangi bir değişiklik yapıldığında tüm tasarımlarda aynı değişikliğin uygulanmasını sağlar.
  Assets ise, renk ve font bakımından bu kolaylığı sağlamaktadır.

  Tek Dosyada Tüm Site İçeriği
  Tüm siteyi veya uygulamayı tek dosyada ve tek ekranda tasarlamayı ve düzenlemeyi sağlar.

  Adobe Fonts Kullanımı
  Font ihtıyaçlarınızı Adobe Fonts üzerinden kullanabiliyorsunuz. Eğer çalışma dosyalarında Adobe Fontları kullanıldıysa kendisi otomatik aktif oluyor.

  Element Çoğaltma
  Haberler, dosyalar, resimler vb. bileşenlerden bir tane grup oluşturarak yatay ve dikey yönlü bunları çoğaltabiliyorsunuz. Ana elementin tasarımındaki değişiklik diğer tüm elementlere de uygulanmaktadır.

  Buluta Taşı ve Takım Oluştur
  Projenizi buluta taşıyarak, her daim istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Ayriyeten bulutta yer alan dosyayı takım arkadaşlarınızla paylaşarak da herkesin eş zamanlı olarak güncel dosyaya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  UTOPYA(.)NET | PAZAR360(.)COM | ONLİNEHEKİM(.)COM | BLU-RAY(.)NET| IN12(.)COM | VEJETARYEN(.)ORG | BEBEKGELİYOR(.)COM ve Premium, jenerik Domainler Satılıktır!!
  Skype=live:maksutolu
 • 12-09-2020, 17:02:43
  #2
  Kullandığım süper bir program, içerik de faydalı olmuş elinize sağlık.