outlook.live.com mail sağlayıcısında bulunan hesabımın gizlilik ve hesap ayarlarını düzenlemek ve güncellemek için çabalarken, "Hesap diğer adı" olarak mail.google.com mail sağlayıcısında bulunan hesabımı ekledim. Ekledikten sonra gönderilen doğrulama yöntemi ile de işlemi mail.google.com üzerinden onayladım. Hesabı onayladıktan sonra (birincil diğer ad) ibaresi çıktı ve uyguladım. outlook.live.com sağlayıcısında bulunan mail hesabımın giriş adı da mail.google.com sağlayıcısı ile aynı oldu(@gmail.com uzantısıda dahil). Yani iki sağlayıcıya da aynı hesap adı ile giriş yapabiliyorum. Buraya kadar herşey güzel.

Fakat sonradan fark ettim ki outlook.live.com sağlayıcısında bulunan mail hesabıma mail atamıyorum. Yani mail hesabımın yalnızca giriş adı değil tamamen hesabım güncellenmiş. İyide outlook.live.com sağlayıcısında ki hesabıma mail atmak istediğimde göndereceğim tüm mailler mail.google.com sağlayıcısına düşecek. Bunu fark ettiğimde aynı yöntem ile eski hesap adımı eklemeyi denedim fakat "Geçici veya mobil e-posta adresini Microsoft hesabı olarak kullanamazsınız. Farklı bir adres girin." hatasını aldım. outlook.live.com sağlayıcısının yetkililerine talep açtım fakat henüz dönüş olmadı. Olacağınıda sanmıyorum. Koskoca firma buna hiç dikkat etmeden mi bu tarz bir düzenlemeyi kullanıcılara sunmuş merak içerisindeyim.

Bu konuyu daha önce tecrübe etmiş ve sorunu gidermiş kullanıcı var mı? Varsa yardımcı olabilir. Sırf mecburiyetten bu sağlayıcıyı kullanıyorum. Eğer çözüm olmasa tamamen hesabı kapatacağım.