20 yıl önce iş verenin taktiği. burada çalışarak emekli olabilirsin ama sigortanı yatırmıyor :D - R10.net
 • 14-07-2019, 08:29:31
  #1
  20 yıl önce iş verenin taktiği. Burada çalışarak emekli olabilirsin ama
  çalışanın sigortanı yatırmıyor size böyle diyen oldumu hiç arkadaşlar
 • 14-07-2019, 08:51:42
  #2
  Kul hakkı nedir bilmeyen, insanları köle gibi gören, vicdanını kaybetmiş kişilerin yanında çalışmayın. Onlar yalnızca kendi çıkarlarını düşünürler ve sizin sırtınızdan servetler edinirler.

  Ben de personel çalıştırıyorum onlar sayesinde el birliği ile bir şeylere sahip oluyoruz. Onların hakkı benden sorulur o yüzden ahirette hesap verirken bunu göz önünde bulundururum.

  Bir de şu var onu da söylemeden geçemeyeceğim, özellikle yakın çevremden biliyorum. Kahvehaneye gidiyorum, kafeteryaya gidiyorum, lokantaya gidiyorum ve sana orada hizmet eden o adamı aşağılar gibi bir şeyler istemeleri beni çok üzüyor ve utandırıyor. Para veriyorsun diye onları satın almıyorsun, ben bir şey isterken sana zahmet, çok sağol, kusura bakma, hakkını helal et derim bir şey isterken de sıkıla sıkıla isterim ama bazıları gidip kardeş şunu ver bunu ver dediğinde çok utanıyorum.

  Konuyu niye bu kadar dağıttım bende bilmiyorum. Hazır yakalamışım içimi dökeyim dedim. Bu arada mesleğim tekstil sektörü şükürler olsun kendi yerim ve 21 arkadaşım ile çalışıp bir şeyler kazanmanın gayreti içerisindeyiz. 😊
 • 14-07-2019, 08:54:23
  #3
  Ondan sonra niye battık. Kardeşim sen çalışanına değer vermezsen o da senin işine değer vermez. Fırsat bulduğunda çalar, başkaları zarar vereceğinde kendisinin umrunda olmaz. Sanki benim mi der.

  Ama sen çalışanına değer verirsen o da senin malını kendi mali gibi korur sen kazanınca kendisinin de kazanacağını bilir ve daha sıkı çalışır.