Deneyimli Yazardan SEO Uyumlu Ve Özgün Makale Satışı - R10.net
 • 12-09-2020, 16:55:29
  #1

  Yazarlık severek yapıldığında, keyifli bir uğraştır. Makale yazmak, çalakalem yapılacak bir işten ötedir. Belli kurallara uygun ve akıcı olmalıdır. Web siteniz veya farklı projeleriniz için, özgün içerikli makale ihtiyacınız olabilir. Buna zaman harcamak yerine, yazarlardan yardım almak doğru bir karardır. Yıllardır bir çok forum ve sitede içerik giriyorum. Tamamen özgün yazdığım, içeriklerden oluşan imzada ki blogumu inceleyebilirsiniz.

  Makalede Neler Olmalı?
  • Belirlenen konu üzerinde, bilgilendirici ve açıklayıcı olmalı.
  • Başka yerde bir benzeri olmamalı. Yani özgünlük.
  • Arama motorları için uyumlu (SEO) olmalı.
  • Dil bilgisi ve imla kurallarına sadık hazırlanmalı.
  • Okuyucuda merak uyandırmalı.
  • Akıcı bir dil kullanılmalı. Okuyucunun sıkılıp, kaçmasını istemeyiz.
  • Yanıltıcı bilgi içermemelidir.

  Müşteri İsteklerinin Karşılanması.

  Her konuda yazabilen yazarlar, kendini geliştirmiş kişilerdir. Müşterinin belirlediği konu üzerine yazarken, önceden bilgi sahibi olunmalı. İçeriğin dolu dolu olması için yazarın ilgi alanları önem kazanıyor. Kendimden örnek verirsem; teknoloji, elektronik, bilgisayar, edebiyat, bilim, oyunlar, sağlık ilgilendiğim alanlardır. Bu kategorilerde yazarken daha hızlı olurum. İlgi alanım dışında bir istek gelirse, araştırma ve bilgiyi harmanlama için süre gereklidir.
  Bir ürünün tanıtım yazısı ile teorik makale hazırlama arasında farklar vardır. Ürün yazısında önce malzeme incelenir. Özellikleri hakkında fikir sahibi olunur. Ve potansiyel alıcıya faydaları düşünülür. Çekici bir dille kısa ve öz hazırlanır. Düşünsel bir konu geldiğinde, yazarın hayal dünyası devreye girer. Genelde daha uzun ve çok yönlü yaklaşımlar ele alınır.
  Önceden müşteri ile varılan ortak karara göre, belirlenen sürede içerik hazırlanır. Eğer geniş kapsamlı bir konu ise ek süre istenebilir.

  Makale Teslimi Nasıl Yapılır?
  Hazırlanan makale: Word, veya PDF dosyası olarak içerik satışı yapan site üzerinden sağlanacaktır.

  Makale Ücreti Ne Kadar?
  Yapılacak işin; araştırma, kalite, özgünlük ve ilgi alanı durumuna göre değişkenlik gösterir. Taban fiyatı yüz kelime 3 ₺ olarak söyleyebilirim.

  Nasıl Öderim?
  Dijital ürünlerde olduğu gibi, teslimden sonra kullanılabilir olması, ödemenin anlaşmadan sonra gerçekleşmesini gerektirir.

  Zamanlama
  Vardiyalı bir işte çalışıyorum. Yazarlığı hobi/ek iş olarak yapıyorum. Acil (aynı gün veya bir-iki gün süreli talepleri) karşılayamam. Takvimi konuşuruz.