SEO Uyumlu - Semantik Makale Yazılır - R10.net
 • 23-09-2018, 20:55:27
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  İngilizce'de genel olarak "Semantic SEO" şeklinde tabir edilen, ülkemizde ise "Semantik makale" şeklinde kullanılan kriterlere uygun olarak makale yazılır.

  Semantik SEO veya semantik makale ile ifade edilen nedir? Detaylı bir şekilde şu yazılara göz atabilirsiniz:
  1) https://moz.com/blog/what-is-semantic-search 2) https://moz.com/blog/semantic-seo-questions

  Aşağıda sıraladığım basamakların bazıları (ve belirttiğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak ek işlemler uygulanarak) semantik makale yazılır.
  • Belirttiğiniz anahtar kelimede, ilk sayfada yer alan içerikler "Keyword Density Checker Tool" ile kontrol edilir. Rakiplerinizin en çok kullandığı sözcükler not edilir.
  • Anahtar kelimelerle bağlantılı Longtail Keywords (uzun kuyruklu anahtar kelimeler) tespiti yapılır. Bulunan sözcükler not edilir.
  • Anahtar kelimeniz Google'da, Bing'de, Yandex'te aratılır. Arama sonuçları sayfasının altında yer alan kelimeler listesi (LSI Keywords) not edilir.
  • Verdiğiniz anahtar sözcükler Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı'da aratılır ve öneriler kısmında bulunan sözcükler not edilir.
  • İlk 4 basamaktaki kelimelerden oluşturduğumuz listemizi hazırladıktan sonra ilk sayfadaki rakip sitelerinizin makaleleri incelenir.
  • Konu hakkında gerekli analize ve bilgiye sahip olduktan sonra yazım aşamasına geçilir. Listemizdeki kelimeler göze batmayacak şekilde makale içerisine serpiştirilir.
  • Makaleler h2 ve gerekirse h3 başlıkları da kullanılarak hazır hale getirilir.
  • Eğer anahtar kelime ve siteniz için uygunsa Photoshop aracılığı ile uygun bir görsel hazırlanır, varsa logonuz eklenir.
  • Makale dosya olarak teslim edilir ya da sitenize girilir.
  Ücret: 100 kelimesi 3.5 TL - Ticaret puanı benden yüksek olanlar için önce iş teslim edilir. Ticaret puanı benden düşük olanlar için önce ödeme alınır.


  Taşımacılık Sektörü Hakkında Hizmet Alan Bir Üyemizden:
  Alıntı
  elinize sağlık. Açıkçası böylesine profesyonel beklemiyordum. İnanın sanki sektörün içinde birisinin kalemiyle yazılmış gibi. Ödemem gereken ücreti ve hesap bilgisini iletirseniz ödemenizi sabahtan hemen geçeyim. Size baya sipariş geçeceğim gibi görünüyor.
  Hizmetimizi kısaca şu infografikle özetleyebiliriz:  Not: Yukarıda "Semantik makale nasıl yazılır" izlediğim yöntemi anlattım. Bu yöntemleri kendiniz uygulayarak da bir çok anahtar kelimede güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

  İyi forumlar...
  SEO Uyumlu - Semantik Makale Yazılır