• 02-06-2022, 13:37:55
  #1
  R10 Blog Sayfası için yazmıştım Onaylanmamış. Neden onaylanmadı bilmiyorum. En azından bilgi boşa gitmesin

  Big Pump Grupları
  Son yılların yüksek kar etme imkanı sunduğu gibi bir çok kişinin de yüksek zararlar ettiği kripto para piyasalarında sürekli duyduğunuz Vip gruplar dan neden uzak durulması gerektiği ve bu tür grupların çalışma mantıkları hakkında sizlere bilgi vereceğim.
  Kripto Para Vip Grup Nedir?
  Bu tür gruplar genelde Telegram, Whatsapp ve twitter üzerinden hizmet veren ve üyelerine yüksek kazançlı kripto para işlem sinyalleri vermeyi vaad etmektedir. Genelde bu kanallarda kullanıcıların mesaj yazmasına izin verilmez ve bot hesaplarla sürekli olarak hesap sahibini öven mesajlar atılmaktadır. Bu tür gruplarda para kazanılma ihtimalinin çok düşük olduğunu kesinlikle unutmayız.
  Bu Kadar İnsan Neden Bu Gruplara İnanıyor?
  Çünkğ grupta bot hesaplarla sürekli olarak kazanç sağladığını iddaa eden kişiler olmaktadır. Bazı dönemlerde bu tür gruplarda belli bir oranda kazanan kitlede olmaktadır. Çok basit örnekle anlatmak gerekirse. Herkesin bildiği boş sandalyeye oturma oyunu gibidir bu gruplar. Fakat bu tür gruplarda sandalye oyunundaki gibi 10 kişiye 9 sandalye yoktur. Bu tür gruplarda 10 kişiye sadece 3 sandalye vardır ve kalan 7 kişi zarar etmeye mahkumdur.
  Kripto Para Vip Grupları Nasıl Çalışıyor?
  Bu tür grup sahipleri gözlerine kestirdikleri coin paritesinin günler önce grafiklerde göze batmayacak şekilde sinyal verecekleri coini toplamaya başlıyorlar. Örneğin X coini 2$ fiyatından 3$ fiyatına kadar kendileri alım yapıyor. Daha sonra sinyal verecekleri zamanı günler öncesinden pazarlıyor. Xx.xx.xxxx tarihinde ve şu saatte "Big Pump Sinyal" adıyla reklamlara başlıyorlar. Verdikleri gün ve zaman geldiğinde gruptaki herkes kendini vip üye sandığı için o sinyalin sadece kendilerine verildiğini sanıyor ve o coinden hızlı bir şekilde alım yapmaya başlıyor. Grup sahipleri de çok daha ucuza aldıkları coinleri sinyal verdikten sonra satmaya başlıyor. Alıcı kalmadığı zaman tepeden son alan kullanıcılar zarar etmeye başlıyor.
  Not: Bu tür gruplara para vererek üye olduğunuzda asla ama asla kaybetme riskininizin %90 olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bu tür grupların her çeşitini denemiş birisi olarak kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum.
  Aynı şekilde vip üyelerine özel teknik analiz paylaştığını vaad eden *********** sayfalarından da uzak durmanızı tavsiye ediyorum
 • 02-06-2022, 13:55:19
  #2
  Açıklayıcı olmuş kendi analiziniz dışında kimsenin analizine güvenmeyin
 • 02-06-2022, 13:58:41
  #3
  iddaa daki şikeli maç grupları neyse kriptoda da vip grup o olarak görüyorum kısacası hepsi büyük tezgah içinde bunu yapan bir çok fenomen var zamanı gelince devlet hepsinden kan alacak şuanda yasa masa olmadığı için böyle cirit atıyolar.

  Vip grupta kesin kazanç vaadi verenlere sesleniyorum kesin kazançsa gardaş senin gruba giriş için 25-50 $ a ihtiyacın mı var ki böyle bir sistem yapıyosun zaten kesin kazanmıyo musun ?