• 12-03-2022, 16:44:01
  #1
  Günümüze bomba gibi düşen web 3.0 coinleri ve tokenleri hangileridir? En çok kazanç getirebilecek potansiyelli web 3.0 ve metaverse coinlerini içeren ilgili makalemize devam ederek bilgilenebilirsiniz. Web3 olarakta adlandırılan Web 3.0 blok zincirlerine dayalı ve internetin merkezi olmayan sürümünün bir fikridir. 2020’den itibaren kripto para seven insanlarında katkılarıyla günümüze kadar popülerlik kazandı.
  Web 1.0 (1989-2005): Statik web olarakta isimlendirilen Web 1.0, 1990’larda sınırlı bilgilere erişim sunmasına rağmen ilk ve en güvenli internetti. 1989 yılından 2005 yılına kadar kullanımına devam edildikten sonra Web 2.0’a geçiş yapıldı.
  Web 2.0 (2005): Web 2.0 diğer adıyla sosyal web; JS (Javascript), HTML5, CSS3 vb. teknolojilerdeki gelişmelerle beraber interneti çok daha etkileşimli hale getirdi. Youtube, instagram, facebook, wikipedia ve benzeri daha pek çok kullanıcı deneyimi yüksek etkileşimler sunan web siteleri, platformları oluşturulması sağlandı.  Web 3.0: Web3, AI yani yapay zeka aracılığıyla kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflemekle beraber 3D grafikler, yapay zeka, anlamsal ağ ve her yerde kullanılabilmesi şeklinde dört temel özellikten güç alıyor.
  Web 3.0 Tokenleri Hangileri ? Web 3.0 Coinleri

  En popüler Web3 diğer adıyla Web 3.0 coinlerine, tokenlerine değinelim isterseniz. Makalenin genelini kapsamakla beraber bu yazıda anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Şimdi sizlere kazanç potansiyel yüksek web 3.0 coinleri ve tokenlerini sıralayalım.
  • Chainlink (LINK)
  • Filecoin (FIL)
  • Theta Network (THETA)
  • The Graph (GRT)
  • Basic Attention Token (BAT)
  İşte sizlere en popüler ve potansiyelli Web 3.0 coinleri. İlgili coinlerin büyük bir bölümü Binance ve popüler borsalarda listelenmiş vaziyette. Bunun dışında ilginizi çekebilecek diğer popüler Web3 kripto paraları ise:
  • HoloChain (HOT)
  • Helyum (HNT)
  • Bittorent (BTT)
  Önde gelen ilgi çekici web3 kripto para projeleri olarak göz atabilirsiniz.


  Web3 Projesi Nedir?

  Web 3.0 diğer adıyla Web3, İnternetin eşten eşe (peer to peer, p2p) ve merkeziyetsiz (decentralized) olarak kullanılabilecek, tamamıyla blok zinciri üzerinde blok zinciri destekli bir şekilde kişiselleşmiş halini temsil etmekte. Şuanda aktif olarak kullandığımız Web 2.0 merkezi alt yapısı nedeniyle belirli bir merkezi güç tarafından kontrol altında tutulmakta.
  Bilgilerin belirli bir kesim tarafından kontrol edilmesi insanları kaygılandırması ve tamamen özgürlükçü ve kontrol altında tutulmaktan uzak bir yol izleyen Web 3.0, ilerleyen dönemde adını daha da çok duyacağımız bir proje olma yolunda gidiyor. Web 3.0 internet projesi olmakla birlikte pek çok kripto para web 3.0 alanındaki blok zinciri tarafında ve benzeri unsurlarda web 3.0 coinleri olarak projeyi desteklemekte.

  Tamamını ilgili kaynaktan okuyabilirsiniz.

  Alıntı: https://nasilcoin.com/web-3-0-coinleri-nedir-2022/
 • 12-03-2022, 19:25:05
  #2
  Filecoin tarihin vurgunun yapmış bir coin. Dikkat edilmesi gerekli. Gerçi şuan diplerde.