• 12-02-2022, 15:20:37
  #1
  özet: bu Türk asıllı rapçi kız ve sevgilisi bitfinex borsasından 6 yıl önce 25 bin bitcoin araklıyor, aklamak için bekliyorlar bekliyorlar, şimdi aklayalım derken mortingen oluyorlar..


  https://www.youtube.com/watch?v=7jlSHGAem6g

  Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığı olaran bilinecek kadar büyük miktarda bir hacklenmeden sorumlu tutulan çift yakalandı. Bu çiftten biri ise Heather Morgan adıyla bilinen Türk rapçi.

  Bugün erken saatlerde Adalet Bakanlığı, Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex'in 2016'da hacklendiğinde çalınan 25.000'den fazla Bitcoin'i aklamaya çalıştığı iddia edilen Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan'ın tutuklandığını duyurdu. İşin ilginç kısmı Heather Morgan olarak bilinen kadın aslında Türk asıllı rapçi Reyhan Morgan.

  Razzlekhan takma adı altında sahne alan NBC muhabiri Kevin Collier tarafından tespit edilen Morgan, görünüşe göre tüm zamanını rap videoları çekerek harcamış. YouTube videolarında da belli bir kitleye sahip Reyhan Morgan, kendini "Wall Street'in Timsahı" ilan etmiş. 31 yaşındaki Heather Morgan lakaplı rapçi, kendisini LinkedIn'de "seri girişimci, üretken yazar, saygısız komedi rapçisi ve yüksek büyüme potansiyeline sahip B2B yazılım şirketlerinde yatırımcı" olarak tanımlıyor.

  Adalet Bakalınlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hackleme sırasında çalınan 3,6 milyar doların üzerinde değere sahip kripto para birimine el konulduğu kaydedildi. Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, ele geçirilen tutarın Adalet Bakanlığı'nın şimdiye kadarki en büyük mali haczi olduğunu duyurdu.

  kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/...04286dcd232396
  (çeviri haber olduğu belli, bazı hatalar mevcut..)
  (ayrıca youtube'da epey video paylaşılmaya başlanmış, isimleri aratınca ulaşabilirsiniz.)
 • 12-02-2022, 16:33:58
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Sesi de hiç güzel değilmiş rapten devam etmemesi iyi olmuş