• 08-05-2024, 17:53:31
  #1
  #AbdullahAA ⚡
  BitMEX borsasının kurucularından olan Arthur Hayes, uzun zamandır övdüğü projelerden biri olan Pendle alımı yaptı. Hayes, 500 bin dolarlık Pendle alırken, işlemler ise Wintermute şirketi vasıtasıyla yapıldı.

  Yazdığı blog yazılarıyla bilinen ve fikirleri kripto dünyası tarafından önemsenen isimlerden biri olan Arthur Hayes, uzun zamandır övdüğü ve zaman zaman “al-sat” da yaptığı Pendle’dan yeni bir alım yaptı. Hayes 500 bin dolarlık token alırken, yatırım Wintermute platformu üzerinden icra edildi.

  Aylardır işlem yapıyor ve övüyor
  Bilindiği üzere Hayes genelde Bitcoin ve Ether’in uzun vade elde tutulması gerektiğini belirtiyor ve diğer birçok coin’i de trade etmekten çekinmiyor. Uzun zamandır Pendle projesini öven ve son olarak Dubai’deki Token2049 konferansında proje için “Pendle, en önemli merkeziyetsiz türev borsası olacak” diyen Hayes, bir süredir bu token’ı alıp satmasıyla çok konuşuluyordu.
  BitMEX kurucusu ve eski CEO’su Hayes son olarak ise bu token’dan 500 bin dolarlık alım yaptı. Özellikle trade yapmayı da sürekli olarak çok sevdiğini belirten Hayes’in bu anlamdaki alımlarını uzun mu yoksa kısa vadeli mi olarak yaptığı ise bilinmiyor.

  Maliyeti 2 dolar…
  Ünlü trader’ın bu alımla birlikte elindeki Pendle token sayısı da 1.5 milyon adet oldu. Token’da maliyet ortalaması 2 dolar olan Hayes’in toplam kârı ise 4.89 milyon dolar civarında bulunuyor. Hayes’in elindeki toplam Pendle değeri ise 8 milyon dolar seviyesinde…

  Son tahminleri tutmuştu
  Hayes, son dönemdeki blog yazılarında halving öncesi ve hemen sonrasında düşüşler beklediğini ancak mayıs ayı itibarıyla Fed’in parasal sıkılaşmada frene basacak olması sebebiyle yükseliş geleceğini düşündüğünü ifade etmişti.
  Fiyat hareketleri ise şimdilik Hayes’in beklediği gibi gidiyor. Hatta Fed başkanı Powell son konuşmasında parasal sıkılaşmanın biteceğine yönelik bazı sözler de sarf etmiş ve bu anlamda Hayes de adeta nokta atışı yapmıştı.

  Yapay zeka ve veri odaklılar da vardı
  Hayes, Pendle dışında yapay zeka ve veri saklama odaklı coin’lerden de beklentisinin büyük olduğunu belirtmiş ve “Bence yapay zeka coin’leri de artacak. Dediğim gibi daha yeni başlıyoruz. Yapay zeka coin’leri genelde veri odaklı olurlar. Bu yüzden Filecoin’den beklentim büyük… Zaten Filecoin’de madencilik işi de yapıyorum. Pendle da yine bu ortamdaki getiri sistemiyle yükseleceğini düşündüğüm coin’lerden” demişti.
 • 08-05-2024, 18:59:42
  #2
  Hayesin bu hamlesiyle tahtaya alıcı dolmaya başlayacak Hayes kademe kademe satıp Pendleları milletin kucağına bırakıp kacacak ☺