Dbs`nin gözaltındaki dijital varlıkları 3. Çeyrekte% 200 arttı, dijital değişimi ölçeklendirecek banka Güneydoğu Asya`nın en büyük borç vereni olan Bank, blockchain`e yatırım yaparken kripto değişimini ölçeklendirmeyi planlıyor .

Gupta, gözaltındaki dijital varlıkların geçen ay% 200 artarak 200 milyon dolardan 600 milyon dolara yükseldiğini söyledi. DBS, bölgedeki dijital varlıklar için tokenizasyon, ticaret ve saklama sağlayan kendi dijital değişimini başlatan ilk geleneksel borç verenlerden biriydi. Dijital değişimin artan ivmesi, dbs'nin değişimin çalışma saatlerini Asya işlem saatlerinden Ağustos ayında 7/24'e genişletme hamlesini takip ediyor.
DBS dijital borsası, bankanın servet müşterileri, akredite yatırımcıları ve kurumları için yalnızca üyelere yönelik bir borsadır. Borsanın müşteri tabanı da, önceki çeyrekte 400'den 3. Çeyrekte 500'e yükselen istikrarlı bir büyüme gördü.
DBS dijital borsası, bankanın servet müşterileri, akredite yatırımcıları ve kurumları için yalnızca üyelere yönelik bir borsadır. Borsanın müşteri tabanı da, önceki çeyrekte 400'den 3. Çeyrekte 500'e yükselen istikrarlı bir büyüme gördü.
DBS Dijital Değişimini Ölçeklendirme
Gupta, ”Şu anda yarım milyar doların üzerinde varlığımızın bu kadar hızlı bir şekilde gözaltında tutulması, işteki bu faaliyet için ne kadar talep olduğunu size anlatıyor" dedi. “Gelecek yıldaki amacımız, müşteri tabanını genişletmeye devam etmek ve bu dar özel bankacılık alanından daha geniş bir perakende teklifine geçmeye bakmaktır.”
DBS Grubu bugün 2021 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre% 31 artarak bir önceki çeyreğe göre istikrarlı bir şekilde 1,7 milyar S$ (1,3 milyar ABD $) net kar bildirdi. Bu ay bir rekor için %46 kadar net kar S 5.4 milyar$4 milyar (dolar) DBS’ dokuz getiriyor.
DBS, dijitale yatırımları hızlandırma planlarının bir parçası olarak dijital alışverişini ölçeklendirmeyi planlıyor. DBS, 2020 yılında, bankanın temel bankacılık faaliyetlerine bitişik yeni işletmeleri tutmak için DBS Finnovation adlı bir şirket kurmuştu. DBS Innovation şu anda üç kuruluşa sahiptir: blockchain tabanlı ödeme şirketi Partior, karbon borsası ve pazar İklimi Etkisi X ve DBS Dijital Borsası. Gupta, ”Bu açıkça ortaklıklar kurmamıza, ortak girişimler yapmamıza, hatta kendi ısmarlama faaliyetlerimizi kurmamıza ve onları [bankadan] kol uzunluğunda tutmamıza izin veriyor" dedi.
DeFı bankacılığı nasıl yeniden şekillendirebilir
Banka şefi ayrıca merkezi olmayan finans (DEFI) ve bunun bankalar gibi aracılara ihtiyaç duyulmayacağı anlamına gelip gelmeyeceği hakkında da konuştu.
Gupta, ”DeFı dünyasının kalbi blockchain ve dağıtılmış defter yeteneğidir“ dedi ve bankanın ”teknolojiye takılı" olduğundan emin olduğunu, böylece nasıl kullanılacağını bildiğini ve mümkün olduğunda dijital değişim, Partior ve İklim Etkisi X gibi teknolojiden yararlanan ürünleri piyasaya sürmeye başladığını da sözlerine ekledi.
Gupta, ”Bunların hepsi, yeni dünyada anlamlı bir aracı rol oynayabilmemiz için blockchain ve dağıtılmış defterden etkin bir şekilde yararlanıyor" dedi. “Rol tam olarak ne olacak, durumun nasıl geliştiğine uyum sağlamak için çevik olacağız.”


Kaynak: https://coinportali.com/