Futbol dünyasının gün geçtikçe kripto varlık piyasasına ve NFT sektörüne olan ilgisi artıyor. Popüler Arjantinli futbol kulübü Boca Juniors, potansiyel taraftar tokenleri ile kripto dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Boca Juniors futbol kulübü, kripto alanına girmeyi planlarken, bir yandan NFT sektöründen yararlanmanın yollarını araştırıyor. Boca Juniors NFT’ler tarafından desteklenen sanal topluluklar oluşturmak için kripto ile ilgili birkaç firma ile iletişim halinde.

Boca Juniors Teklifleri Değerlendiriyor

Spor ve iş dünyasında NFT teknolojisinden yararlanmanın birçok yolu var. Özellikle taraftar tokenleri belki de futbol kulüpleri için en popüler yaklaşımlardan biri haline gelmiş durumda. Boca Juniors kulübüne konu ile ilgili olarak birçok teklif geliyor. Bu teklifler arasında, 50’den fazla üst düzey spor kulübü için lisansa sahip taraftar token geliştirme şirketi olan Socios.com, Boca Juniors için yaklaşık 10 milyon dolar gelir elde edebilecek bir taraftar tokeni çıkarmayı teklif etti.

Ayrıca, Decentral Games teklif getirenler arasında. Bir token oluşturmayı ve taraftarların etkileşim kurabilecekleri sanal bir stadyum geliştirmeyi teklif etti.

Kaynak: BTCHaber