Coinbase bu amaç için 'bir danışman, yardımcı bir savunucu' olmak istiyor“DC'deki milletvekillerinin yarısı kripto hakkında yanlış anlamalara sahipken, diğer yarısı kripto endüstrisinin büyük bir fırsat olduğunu fark etti…”
Bu, Birleşik Devletler milletvekillerinin belirsizliği değilse, ne olduğunu söylemek zor olacaktır.
Coinbase CEO'su Brian Armstrong , Anthony Pompliano ile yakın tarihli bir podcast'te aynı konuya değindi ve yönetici, ABD'deki düzenleyici belirsizliği genişletmek için başkente yaptığı son ziyareti aktardı.
Armstrong'a göre, normalde, "kripto endüstrisi düzenlemesine yönelik yoğun talep", genellikle endüstrinin büyümesine eşlik ettiği için iyi bir şeydir.


Ancak, Washington DC söz konusu olduğunda,
“'Bu korkutucu, bu tehlikeli' diye düşünüyorlar, yasa dışı faaliyetlere yönelik faaliyetlerin yüzdesi hakkında her türlü yanılgıya sahipler. Akıllarında, bunun %50 yasa dışı faaliyet olduğunu düşünüyorlar.”
Capitol'de kripto endüstrisinin büyük bir fırsat olduğunu kabul eden çok az kişiyle birlikte, tüm milletvekilleri bu şekilde hissetmiyor.
“Bunun Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki her ülke için son derece önemli bir endüstri olduğunun farkındalar. ABD'nin bu girişimcileri çekmesi ve bu şirketleri burada kurması gereken bir rekabet ortamında var."
Amerikan vatandaşları bu ürün ve hizmetleri istiyor ve kripto artık uç bir şey değil, diye ekledi.
Yine de yukarıda belirtilen endişeler giderilebilir mi? İyi evet. Örneğin Coinbase'in kendi araştırmasına göre , yasadışı faaliyetler tüm kripto işlemlerinin yüzde 1'inden daha azını oluşturuyor. Aslında, dünya çapında bu tür faaliyetler için daha yüksek bir nakit yüzdesi kullanılır.
Öyle olsa bile, insanları istediklerini reddetmek gelecekte büyük yankı uyandırabilir. Yürütücüye göre,
"Bu ürün ve hizmetleri kullanmak isteyen on milyonlarca Amerikalı var ve geleneksel finansal sistemde elde edemedikleri bir faydayı elde ediyorlar."
Ambargo mu uygulanıyor?
Burada, yöneticinin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki durumu tanımlarken biraz olsun geri durmadığını belirtmekte fayda var.
“Tarihsel olarak neredeyse yasak gibi. Dışarı çıkıp 50 milyon Amerikalının yaptığı bir şeyi suç saymaya çalışamazsınız. Hepsini suçluya çevireceksiniz ama bunu yapmaktan vazgeçmeyecekler.”
Bu milletvekillerinin, Armstrong gibi Coinbase'den olanlar da dahil olmak üzere kripto temsilcileriyle görüşmeyi reddetmeleri, bu suçluluk kavramını daha da besliyor.
Sonraki adımlar…
Sırada ne var? Eh, Coinbase federal düzenleyici çerçeve önermek ve istediğini
“ olmak bir danışman ve bir yardımcı savunucusu için nasıl ABD edebilirsiniz oluşturmak mantıklı düzenleme.”
Beklenen teklifin ay sonunda veya gelecek ayın başında sunulması planlanıyor.
Ancak böyle bir teklif nasıl karşılanacak? Söylemesi zor. Sonuçta, Coinbase'in SEC ile olan ilişkisi , planlanan kredi ürünleriyle ilgili yasal işlemle tehdit edildikten sonra kısa süre önce bir darbe aldı .