• 24-09-2021, 09:07:53
  #1
  Sadece iki şirketten – PayPal ve Walt Disney – 2014 yılında blok zincirine dahil olurken, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesi katlanarak arttı.
  Şimdi, dünyanın en büyük 100 halka açık şirketlerin 81 piyasa değeri kullanım blockchain teknolojisi ile, bunlardan 27 blockchain araştırma şirketi Blockdata göre, tamamen işlevsel bir canlı ürünü sahip.
  Blockdata'nın en son araştırması , dünyanın en büyük 100 halka açık şirketinden kaçının blockchain teknolojisini kullandığını, yatırım yaptıkları blockchain şirketlerini ve kripto para birimi konusundaki kamu duruşunu inceliyor.

  Blockchain teknolojisi olgunlaşıyor
  81 şirketten 65'i aktif olarak blockchain çözümleri geliştiriyor, 16'sı ise araştırma aşamasında. Canlı blok zinciri operasyonlarına sahip 27 şirket arasında Microsoft, Amazon, Tencent, Nvidia, JP Morgan, Walmart, Alibaba, PayPal, Samsung ve Bank of China yer alıyor. Blockdata'nın kurucu ortağı Lucas Schweiger , Forkast.News ile yaptığı röportajda, “Bu, teknolojinin büyük kurumlar arasında olgunlaştığını gerçekten gösteriyor” dedi .
  Schweiger bir raporda, “Blockchain'in benimsenmesinin işletmeler arasında gerçekleştiği ve aralarında oturanların artan ilgisiyle birlikte olduğu açık” dedi. "Teknoloji uzun yıllardır kamuoyunda övüldü ve kınandı, ancak teknolojinin bu değişken fiyat piyasası döngüleri boyunca tutarlı ve istikrarlı olan şey olduğu daha açık hale geliyor."

  Blockchain altyapı binası
  Blockdata'nın araştırması, blok zinciri teknolojisinin ödemeler, kimlik ve itibar, ticaret finansmanı , bankacılık, tedarik zinciri ve lojistik gibi alanlarda kullanıldığını ve hizmet olarak blok zinciri (BaaS), bankalar arası işlemleri ve izlenebilirliği içeren kullanım örnekleriyle birlikte kullanıldığını buldu.
  Finans veya tedarik zinciri yönetimini içeren çoklu kullanım durumları için blok zinciri altyapısı oluşturmak önemli bir trend olmuştur. ABD e-ticaret devi Amazon ve Çinli teknoloji şirketleri Alibaba ve Tencent, diğer şirketlerin kendi blok zinciri uygulamalarını oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir hizmet ürünleri olarak blok zinciri geliştirdi. Güney Koreli holding Samsung'un teknoloji ve güvenlik yan kuruluşu Samsung SDS, Nexledger adlı bir kurumsal blok zinciri platformu, Cello Trust adlı bir tedarik zinciri izlenebilirlik platformu ve Galaxy telefonu için gözetimsiz bir cüzdan olan Samsung blok zinciri cüzdanı gibi bir dizi blok zinciri tabanlı ürün sunuyor. kullanıcılar.
  Raporda yer almayan birçok büyük özel şirket de blok zincirinden yararlanıyor. Çinli telekomünikasyon sağlayıcısı Huawei dedi onun Huawei Bulut blockchain verimli ve düşük maliyetle, hızlı bir şekilde inşa kurumsal düzeyde blockchain sanayi uygulamalarına şirketleri yardımcı yedi büyük sektörlerde 70'den fazla projede uygulanmış olduğunu bu hafta. Örneğin, blockchain dijital telif hakkı hizmeti DCI, dijital telif hakkı korumasını kolaylaştırır. Blockchain teknolojisi ayrıca çayın gerçekliğini izlemeyi ve sahteciliği azaltmayı mümkün kılar .
  “Şirketler bu anahtar onlar ayrıca bu teknolojiyi dağıtmak için gereken süreyi azaltmak için takım geliştirmek gerektiğini anlamak zorundayız” Jonathan Knegtel, Blockdata kurucularından ve genel müdürü ile bir röportajda söyledi Forkast.News . "Gelecekte büyük ölçekli bir evlat edinmeden önce yapılması gereken temel çalışma bu."
  Blockdata, şu anda en büyük 100 halka açık şirket tarafından kullanılan 30 farklı dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) olduğunu buldu. Hyperledger Fabric , şirketlerin %26'sı ile en çok tercih edilen DLT olurken , onu %18 ile Ethereum , % 11 ile ConsenSys' Quorum ve % 8 ile R3's Corda izledi .

  Teknoloji ve finans şirketleri blockchain yatırımlarına öncülük ediyor
  Blockdata ayrıca , en büyük 100 halka açık şirketin 36'sının 140 yatırım turu boyunca 101 blockchain şirketine toplu olarak 3,5 milyar ABD doları yatırım yaptığını tespit etti. Yatırım fonlarını alan şirketler ağırlıklı olarak blok zinciri altyapısına, ödemelere, kurumsal hizmetlere ve diğer blok zincir hizmetlerine odaklanıyor. Blockdata'ya göre, 23 tura katılan ve 600 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım yapan, bugüne kadarki en aktif yatırımcı olan Google'ın ana şirketi Alphabet ile teknoloji ve finans şirketleri blockchain yatırımlarına öncülük etti.
  Ancak en büyük 100 şirketin çoğu blok zinciri teknolojisini satın alıyor olsa da, teknolojinin en yüksek profilli kullanım örneklerinden biri olan kripto para birimlerine karşı duruşları daha tarafsız. Şirketlerden sadece 32'sinin kripto para birimi konusunda olumlu bir duruşa sahip olduğu düşünülebilir.
  Blockdata'nın raporuna göre, “En önemlisi, bu 32 pozitif şirketin bir kısmı, kripto para birimi hakkında tarihsel olarak olumsuz olan, ancak müşteri talebine göre yavaş yavaş fikrini değiştiren finansal kurumlardır”.
  “Blockchain teknolojisi artan bir oranda olgunlaşıyor. Pek çok insan, temel veri yardımcı programı olan çekirdek altyapının yükseltileceğinden emin olmak için çalışıyor. Şu anda gördüğümüz şey, veri ağları açısından bir sonraki yükseltmedir,” dedi Knegtel. “Blockchain kalmak için burada.”

 • 24-09-2021, 09:11:15
  #2
  Misafir
  nasıl bir paylaşım bu? sitene gitmemizi istiyorsan bir iki kelime yaz devamı burda de içeriği silik yapıp neyi hedefledin tam olarak?
 • 24-09-2021, 10:17:22
  #3
  Misafir adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  nasıl bir paylaşım bu? sitene gitmemizi istiyorsan bir iki kelime yaz devamı burda de içeriği silik yapıp neyi hedefledin tam olarak?
  düzenliyorum