• 22-08-2021, 11:00:19
  #1
  Avalanche (AVAX) Fiyatının Bu Ay %200 Artmasının 3 Nedeni

  Avalanche (AVAX) , Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) gibi birinci katman blok zincir ağları , kripto para ekosisteminin temelini oluşturur ve merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) gibi yeni endüstrilerin yaratılmasına izin veren akıllı sözleşme işlevselliğini sağlar. Avalanche (AVAX), son zamanlarda baskın akıllı sözleşme platformu Ethereum olarak fiyatta ve benimsenmede önemli bir artış gören nispeten yeni bir katman çözümüdür, rakiplerine kıyasla yüksek işlem maliyetleri ve daha yavaş işlem süreleri ile mücadele etmeye devam ediyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 3 Ağustos’ta 12.24$’a düştükten sonra , AVAX’ın fiyatının 20 Ağustos’ta %205 artışla birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 37.42$’a yükseldiğini ve 24 saatlik işlem hacminin 3’ün üzerine çıktığını gösteriyor. 1.4 milyar dolar.


  AVAX/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView


  Avalanche Rush, DeFi ekosistemini genişletiyor
  Avalanche protokolü için gerçekleşecek en büyük gelişmelerden biri, büyüyen DeFi ekosistemine daha fazla uygulama ve varlık getirmek için tasarlanan Aave ve Curve ile birlikte başlatılan 180 milyon dolarlık bir likidite madenciliği teşvik programı olan Avalanche Rush’ın 18 Ağustos’ta duyurulmasıydı. . Rush programının birinci aşaması yakın gelecekte başlayacak ve AVAX’ın Aave ve Curve kullanıcıları için üç aylık bir süre boyunca likidite madenciliği teşvikleri olarak kullanılmasına izin verecek.
  Avalanche Foundation tarafından ikinci aşama için planlanan ek tahsislerle teşvik programını finanse etmek için toplam 27 milyon dolar değerinde AVAX ayrıldı. Program, Avalanche Foundation’ın ağ üzerinde DeFi’yi ölçeklendirme ve “daha erişilebilir, merkezi olmayan ve uygun maliyetli bir ekosistem oluşturmaya” yardımcı olma taahhüdünü göstermek için tasarlandı. DeFi’nin Avalance ağındaki büyümesinin kanıtı, yakın zamanda 300 milyon dolarlık bir TVL’yi aşan Pangolin ve Benqi Finance gibi ağdaki protokollerde artan kilitli toplam değerde (TVL) bulunabilir .


  kaynak : https://tr.theblockchainnew.com/altc...3-nedeni/3690/
 • 22-08-2021, 11:05:07
  #2
  Kategori Moderatörü
  Darısı diğer altlara