Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin’i “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak nitelendirdi.

Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin hakkında konuştu. Castro Sierra Bitcoin’i “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak tanımladı.

El Salvador, Paraguay ve Arjantin’in ardından, Kolombiya da Bitcoin’i öven ülkeler arasında katıldı. Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Castro Sierra kripto varlık haber ajansı CryptoPotato’ya verdiği röportajda Bitcoin’den “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak bahsetti.

Başkan Iván Duque Márquez’e teknoloji ve dijital dönüşümle ilgili tüm konularda danışmanlık yapan Castro Sierra şu ifadeleri kullandı:
“Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum… Şu anda ana odak noktalarından biri kripto para birimleri. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmak için bu sanal alanda toplanan bilgilerle birlikte.”
El Salvador’un Bitcoin kararını “cesur bir hareket” olarak nitelendiren danışman, ülkenin Bitcoin’i yasal olarak kabul edip etmeyeceği hakkında ise yorum yapmadı.

Kaynak: Bitcoin Haberleri