• 02-08-2021, 13:32:24
  #1
  Amerika’nın en büyük ikinci bankası olan Bank of America, El Salvador’un Bitcoin yasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Banka, ülkenin bu hamlesinde bir takım avantajlar görüyor.

  Amerika’nın önde gelen bankacılık kurumlarından Bank of America, El Salvador’un Bitcoin yasasının faydalarını sıraladı. Bankaya göre Bitcoin yasası, ülkenin gayri safi yurt içi hasılasının dörtte birine karşılık gelen havalelerin maliyetlerini potansiyel olarak düşürebilir.

  Banka ayrıca, bankasız vatandaşların bankalandırılmasını da yasanın sunacağı önemli bir fayda olarak ele alıyor. El Salvador vatandaşlarının %70’inin bir banka hesabına erişimi bulunmuyor.

  Bununla birlikte, ülkenin yabancı yatırım akışlarını çekerek büyük bir Bitcoin madencilik merkezi haline gelebileceği kaydedildi.

  Bankanın El Salvador’un Bitcoin yasasının faydalarını sıralaması, kripto para topluluğunda şaşkınlık yarattı. Geçtiğimiz Mart ayında şirket, Bitcoin’in tek geçerli kullanım alanının fiyat spekülasyonları olduğunu söylemişti.

  Kaynak: Bitcoin Haberleri
 • 02-08-2021, 13:37:11
  #2
  Haberi kaynagından okuyalım dıyemı koyu renkli yaptın hiç bişey okunmuyor
 • 02-08-2021, 13:44:46
  #3
  steelyasin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Haberi kaynagından okuyalım dıyemı koyu renkli yaptın hiç bişey okunmuyor
  Hocam kusura bakmayın ben açık tema kullanıyorum, dikkatimden kaçmış..
 • 02-08-2021, 13:47:26
  #4
  Btc şuan bunu fiyatlamıyor ama çok büyük yararı olacaktır. Şuan cripto para yeni yayılıyor önümüzdeki yıllarda kısıtlama yada yasaklama olmazsa çok farklı noktalara geleceğini düşünüyorum.