TOP 3 Teknik Analiz: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin Fiyatları

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) önderliğinde kripto para piyasasının genelinde 26 Mart itibariyle güzel fiyat toparlamaları gözlemledik. Herkezin merak ettiği bir soru var o da şüphesiz bu yükseliş devam edecek mi ? , yoksa fiyatlar tekrar düşüşe mi geçecek ? Theblockchainnew.com analisti Onur ONUK , Coinmarketcap baz alındığında piyasa değeri bakımından ilk 3 ‘te yer alan Bitcoin , Ethereum ve Binance Coin için teknik analizlerini paylaştı.

Bitcoin fiyatı 12 Mart ‘da düşmeye başladı ve 22 Mart’ta 20 günlük ortalamanın (EMA) (54.250 dolar) kadar altına geriledi. Bu hareketten sonra Bitcoin 50 günlük ortalamaya (SMA) (51.200 dolar) kadar inen bitcoin fiyatı 26 Mart’ta tekrar gözünü yukarıya doğru dikti. Bu durum Bitcoin için satış baskısının azaldığına işaret ediyor. Bitcoin boğaları alımlarını arttırdı ve fiyatı bugün 20-EMA’ya doğru yaklaştırdı. Bu tablonun yükseliş yönünde değişebilmesi için ilk geçilmesi gereken yukarıdaki grafikte gördüğünüz trend çizgimiz olacak. Bitcoin boğaları bu fiyatı direncin üzerine çıkarmaya başarabilirse BTC/USD paritesi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.850 doları yeniden test edebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin eğer bu seviyenin üstüne çıkabilir ve tekrar bir hamle gelirse yeni bir ralliyi konuşabiliriz. Eğer herşey yolunda giderse Bitcoin fiyatı 72.110 dolar seviyelerine gelir ve ardından 74.500 dolar’a kadar ilerleyebilir.
Tüm bunlara rağmen ayılar aktif rol oynayarak, düşüş trendi çizgisine ulaşmasını engelleyebilmek için satışları arttırabilirler. Bitcoin fiyatı eğer bu direnç noktasında geri dönerse , fiyatı düşürmek isteyen ayılar tekrar pariteyi 50-SMA altına çekmek için uğraşacaktır. Bunu başarabilirlerse Bitcoin fiyatı için 43.600 dolarları konuşabiliriz.

ETH/USD – Ethereum analizi

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) fiyatı son günler de 20 günlük hareketli ortalamaya (EMA) (1.708 dolar ) bandında seyrettikten sonra yükseliş ivmesini kaybedip aşağı yönlü hareket etmeye başladı. Satış baskısına maruz kalan Ether , 22 Mart’ta iki hareketli ortalamanın altında kaldı. Boğalar şimdilik fiyatı hareketli ortalamın üzerine taşımak için uğraşıyor. Alıcılar yeterince baskı oluşturursa, ETH/USD paritesi yine tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.040 dolara doğru hamle yapabilir. Bu direncin üzerinde kırılım ve akabinde gelecek günlük kapanış, yeni hedef olarak 2.614 doları ortaya koyacaktır. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların altında kalmaya devam ederse, hissiyat negatife dönecek. 20-EMA’ya doğru yapılan her hamlede satışların arttığı ortaya çıkacak. Negatif tabloda 1.500 dolardaki psikolojik destek kritik önem kazanacak. Eğer bu seviye de kaybedilirse, daha önce destek olarak çalışan 1.289 dolara kadar düşüş olasılık dahilinde.

BNB/USD – Binance Coin analiz

Binance Coin (BNB) fiyatı 189 ila 309,5 dolar arasındaki geniş bir koridorda işlem görüyor. Boğalar, fiyatı yeniden 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (251,33 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Eğer yükseliş gelir ve fiyat 280 doların üzerine çıkarabilirlerse, altcoin 309,5 dolara doğru hamle yapabilir. Bu direncin kırılması boğalara avantaj sağlayacaktır. Eğer fiyat 280 dolardan geri dönerse, trader’ların ralliler esnasında kâr alımı yaptıkları ortaya çıkacak. Ayılar daha sonra bu zayıflıktan yararlanmaya çalışacak ve fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (216,88 dolar) çekmek için uğraş verecek.Bu düşüş gelirse, BNB/USD paritesi 189 dolara kadar düzeltme görebilir. Bu desteğin altında bir kırılım, daha derin bir düzeltmeye açık kapı bırakır. An itibarıyla 20-EMA yatay, 50-SMA ise yukarı yönlü gözüküyor. Orta bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI) ise arz ve talep arasında dengeye işaret ediyor. Yani birkaç günlük konsolidasyon daha olası.

KAYNAK : https://tr.theblockchainnew.com/altc...iyatlari/2142/