• 22-02-2021, 15:27:49
  #1


  Ripple Labs, ABD'nin Wyoming şehrinde yeni bir şirket kurdu.
  Resmi ulusal kayıtlara göre, şirketin ilk başvurusu (Ripple Markets WY LLC adına kurulmuş) Şubat 2020'de yapılmıştır ve şu anda aktif bir şirket olarak listelenmiştir.

  Caitlin Long, gelişmeyi dün Twitter hesabından duyurdu ve şunları söyledi: "Kripto dostu yasalarımız nedeniyle, giderek daha fazla kripto para birimi şirketi Wyoming’in iyi bir konum olduğunun farkına vardı" İfadesi kullanıldı. Wyoming Blockchain Konseyi'nin bir üyesi olan Long, Ripple gibi şirketlerin Wyoming'de herhangi bir kurumlar vergisi veya franchise vergisi ödemek zorunda olmadığını belirtti. Kripto para birimleri de eyaletteki emlak vergisi ve işletme vergisinden muaftır.

  Şirket Taşınacak Mı?

  Ripple'ın merkezi San Francisco'da olmasına rağmen, resmi olarak Delaware'de kayıtlıdır. Şirketin yasal merkezini Wyoming'e taşıyıp taşımayacağı belli değil. Son zamanlarda şirketin yöneticileri, ABD düzenlemelerinin belirsiz olduğundan şikayet ettiler. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse; İngiltere, Japonya ve Dubai'yi şirketin genel merkezini taşıyabileceği olası alanlar olarak listeledi.

 • 22-02-2021, 15:30:18
  #2
  holo artmış
 • 22-02-2021, 15:33:21
  #3
  Delaware de acmis sirketi as vergi odemek icin tax orani dusuk genelde buyuk sirketler Delaware de aciyor