Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkındaki konuşmaları gündemde. Musk geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in "iyi bir şey" olduğunu vurgulasa da yeni açıklamasında bunun tersini işaret etti.
İtibari Parayı Hedef Aldı


Bloomberg'in Zhao Changpeng ile yaptığı röportajda yanıt veren Musk, Bitcoin'in "neredeyse itibari paralar kadar kötü" olabileceğini belirtti. Binance Cryptocurrency Exchange CEO'su CZ, bu röportajda Musk'ın Dogecoin'e desteğinden bahsetti. CZ, Tesla'nın sadece 1,5 milyar dolarlık bitcoin alımının yetersiz olduğuna işaret ederek Musk'ın dikkatini çekti.


Musk, cevabında Tesla'nın Bitcoin satın almasının sadece kendi görüşlerini yansıtmadığını söyledi. Musk, Bitcoin'in likiditesinin itibari para birimi kadar kötü olabileceğine dikkat çekerken, bunun S&P 500 şirketleri için riskli bir adım olduğunu da vurguladı.


Musk, kendisinin yatırımcı değil mühendis olduğunu belirterek, Tesla dışında hiçbir şirkete yatırımı olmadığını söyledi. Musk, yatırımcı olmayan biri olarak bile itibari para birimlerinin "negatif faiz oranları" sunduğunu görebildiğini ve insanların daha iyi seçenekler aramaya başladığını vurguladı.