Ünlü bir girişimci ve NBA’de boy gösteren Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blog yazısında mevcut finansal düzenle kripto para piyasaları hakkında bir karşılaştırma yaptı. Cuban, yazdığı yazıda “Wall Street’in dijital varlıklara karşı hiç şansı yok.” ibaresini kullandı.


Ünlü girişimci; kripto paraların, “eski okul yatırımcılara göre” en büyük sorunlarından biri olan somut olmama problemlerini de blog yazısı içerisinde ele aldı. Eskiden verimsizliklerin dahi analog bir biçimde ölçüldüğünden bahsederek günümüz dünyasındaki dijitalleşmenin hızına dikkat çeken Cuban, bu teknolojik hız ile büyüyen nesil için “Bu nesil, bir akıllı sözleşme ve temsil ettiği dijital ürünün veya bir kripto varlığın geleneksel yatırımlara kıyasla daha iyi olduğunu biliyor.” ibaresini kullandı.

Mark Cuban, kripto paraların, gündelik para birimi olarak kullanılmasından ziyade, yatırım aracı olarak tercih edilişinin sebebine de blog yazısı içerisinde değindi. Ayrıca söz konusu kişisel blog yazsıında de-fi ve türev yatırım araçları gibi kripto para piyasasına değer katan farklı varlıklardan da bahsedildi.

Yeni kuşağın yatırım anlayışının, Wall Street ile dijital varlıklar arasındaki rekabetteki ateşleyici güç olduğu aşikar. Bu yarışın sonucu olarak taraflar birbirinden sıkça etkilenecek ve bu etkileşim iki taraf için de “boşlukların doldurulması” anlamına gelecektir.

Bu ve daha fazla kripto para haber içeriği için analizkripto.com 'u takip edebilirsiniz.