Carolina Panthers oyuncusu Russell Okung, neredeyse iki yıldır devam eden kripto para biriminde ödeme talebinin ardından Bitcoin ile ödeme aldığını söyledi. Panthers'ın 13 milyon dolarlık maaşının yarısını, ödemeyi Okung için Bitcoin'e dönüştüren Strike cüzdanına yönlendirdiği bildirildi.
Profesyonel futbolcu Russell Okung'un maaşının yarısını Bitcoin olarak aldığı bilgisi paylaşıldı. Okung yıllardır sadık bir Bitcoin savunucusu ve Mayıs 2019'dan beri Bitcoin ile ödeme yapılmasını istiyordu. sonunda geçtiğimiz Salı günü "Bitcoin ile ödendi" şeklinde bir Twitter paylaşımı yaptı.

Ancak Okung, Bitcoin'i doğrudan Panthers'den değil, Zap Solutions Inc. tarafından geliştirilen ve insanların maaş çeklerinin herhangi bir yüzdesini Bitcoin'e dönüştürmelerine yardımcı olan Strike adlı üçüncü taraf bir ödeme hizmeti aracılığıyla aldı. Anlaşma uyarınca, Okung’un 13 milyon dolarlık maaşının bir kısmının Strike’a ödeneceği ve bunun ardından Okung’a Bitcoin olarak ödeme yapılacağı bildirildi. Okung, Panthers'in 2020 sezonunda en çok kazanan oyuncusu.

Okung’un maaş anlaşmasının Panthers tarafından dahili olarak ele alındığını açıklayan CNBC, Ulusal Futbol Ligi'nin (NFL) ve oyuncu sendikasının Salı günkü duyuruya kadar Okung’un anlaşmasından habersiz olduğunu söyledi. Ancak, anlaşmayı geçersiz kılmaya veya resmi olarak imzalamaya çalışmadılar. Bir NFL sözcüsü Brian McCarthy şunları söyledi:

"İmzalanacak hiçbir şey yoktu. Kulüpler oyunculara ABD doları olarak ödeme yapar. Oyuncuların veya temsilcilerinin parayla ne yapacakları onlara kalmış."

Okung ise yaptığı açıklamada, "Para, para biriminden daha fazlasıdır; güçtür. Yaratılıştan yayılmaya kadar paranın işlenme şekli bu gücün bir parçasıdır. Bitcoin ile ödeme almak, içinde yaşadığımız yozlaşmış, manipüle edilmiş ekonomiden vazgeçmenin ilk adımıdır." ifadelerini kullandı. Profesyonel futbol yıldızı sık sık Bitcoin hakkında tweet atıyor. Maaşıyla ilgili gelişmeyi duyurduktan sonra şunları söyledi:

"Kendimi itibari paradan kurtarıyorum. Sen de yapabilirsin."

Kaynak: https://www.koinfinans.com/profesyon...n-olarak-aldi/