• 25-12-2020, 13:56:29
  #1
  SEC Ripple yetinmeyecek, sırada var

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple aleyhine açılan dava, şirket ve onun kendi token’ı üzerinde olumsuz bir etki başlattı. Son birkaç gün içinde XRP değerinin düşmesi ve bazı borsaların varlığı kaldırması ile Max Keiser, Ripple’ın düşecek birçok altcoin arasında ilk olduğunu ve SEC’in eylemlerinin nihayetinde Bitcoin’e fayda sağlayacağını iddia etti. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

  XRP ve Diğer “Çöp” Paralar İmha Edilecek
  Bu haftanın başlarında SEC, ödeme işlemcisinin 1.3 milyar dolar’lık kayıtsız bir menkul kıymet satışı yürüttüğünü iddia ederek Ripple‘a karşı resmi bir suçlamada bulundu. Şirketin hukuk ekibi ve CEO’su iddiaların yanlış olduğu ve Ripple’ın nihayetinde galip geleceği konusunda ısrar etse de, olumsuz etkiler kendini gösterdi.

  XRP, birkaç gün içinde 0.65 dolardan 0.21 dolar’a kadar düştü ve bugün yaklaşık 0.35 dolara kadar toparlanmayı başarsa da, yine de oldukça büyük oranda değer kaybetti. Varlık, Tether karşısında üçüncü en büyük kripto para birimi olarak konumunu kaybetti. Birkaç borsa ve endüstri şirketi XRP’yi listeden çıkardı, diğerleri ise bu olasılığı aktif olarak tartışıyor.

  Bununla birlikte, olumsuz etkilerin diğer altcoin’lerin çoğuna da yayıldığı görülüyor. Piyasa, altcoin cephesinde çok sayıda çift haneli fiyat düşüşü görürken, BTC 23.000 dolar’ın üzerinde kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin’in hakimiyeti son birkaç gün içinde yaklaşık %68’e yükseldi. XRP’nin muazzam fiyat düşüşüne rağmen, popüler TV sunucusu Max Keiser kısa süre önce token’ın bu düşüle kalmayacağını “buradan %99 daha çökebileceğini” söyledi.

  Keiser yaptığı başka bir açıklamada BTC’nin artan hakimiyetine dikkat çekti. Ancak, “dolandırıcılık için ayarlanmış, Bitcoin’in hâkimiyetinin zaten %95’te olduğunu” söyledi. SEC’in “bitcoin’in dronu” olarak çalıştığını ve Stellar, Cardano ve diğerleri gibi diğer “çöp paraların” peşinden gitmeye devam edeceğini iddia etti.

  Daha önce BTC’yi 1 dolardan işlem gördüğünde biriktirmeye başladığını söyleyen Keiser, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un üstlendiği eylemlere de değindi. SEC’e benzer şekilde, Keiser her ikisini de “Bitcoin’in dronları” olarak nitelendirdi. Son olarak Keiser, BTC için şu ifadeleri kullandı:
  “ÖNÜNE ÇIKAN HER ŞEYİ ACIMASIZCA YOK EDİYOR. BİTCOİN SİZİ DEĞİŞTİRİR. BİTCOİN’İ DEĞİŞTİRMEZSİNİZ.”
  Kaynak: KoinFinans
 • 25-12-2020, 14:03:20
  #2
  Misafir
  demek ki biraz daha ripple alayım