• 09-09-2020, 13:15:46
  #1
  Merkez Bankası Dijital Para Ekibinde Çalışacak Takım Arkadaşları Arıyor

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para ekibi oluşturmak istediğini duyurdu. TCMB, resmi web sitesinde bir ilan yayınlayarak Ar-Ge ekibine 10 uzman yardımcısı alınacağını bildirdi.
  Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital para çalışmaları hızlandırılmıştı. Bu kapsamda çalışmalar yürüten TCMB, ekibini genişletmeye karar verdi. Merkez Bankası bu kapsamda “Dijial para Ar-Ge ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyoruz” başlıklı bir ilan yayınladı. İşe alım ilanında ise şu ifadeler kullanıldı:
  “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirecek stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösterecektir.”


  Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü Neler Yapacak?


  Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünün ana görevi, finans alanında ortaya çıkan yenilikçi teknolojileri takip ederek, merkez bankacılığının geleceğini etkileyecek konularda araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerini yürütmek olacak. Merkez Bankası tarafından yayınlanan ilanda bu faaliyetler neticesinde en iyi uygulama örneklerinin ve ilgili teknolojik alt yapıların Türkiye’ye kazandırılmasının istendiği ifade edilmekte.
  Merkez Bankası, bankanın stratejik hedefleri doğrultusunda, Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünde dijital paraya ilişkin Ar-Ge projelerinin devam ettiğini duyurdu. TCMB, bu projelerin hayata geçirilmesi için hazırlıklar yapıldığını, yapay zekâ ve makine öğrenmesi konularında uygulama geliştirme çalışmaları yürütüldüğünü dile getirdi.


  İlan Detayları


  TCMB, ilandaşu bilgilere yer verdi:
  Alınacak Kişi Sayısı: Uzman Yardımcısı (10 kişi)
  Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu
  Çalışma Yeri: Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü (İstanbul)

  Başvuru Koşulları


  TCMB’nin başvuru koşullarında yer alan önemli detaylar şu şekilde:
  • 01.01.1986 ve sonrasında doğmuş olmak
  • Dört yıllık bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-eloktronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, uygulamalı matematik, finans mühendisliği, finansal matematik, kriptoloji, fizik, veri bilimi, yapay zeka programlarında eğitimi tamamlamış olmak.
  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan en az 70, Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.
  Başvurusu kabul edilen adaylar daha sonra genel yetenek ve yazılı meslek sınavlarına giriş yapacaktır. Daha sonra kişililik ve yetkinlik sınavı ardından da komsiyon mülakatı yapılacaktır.
  Adaylar, TCMB’nin ilanına bugünden itibaren (9 Eylül) başvurmaya başlayabilecek. 28 Eylül saat 17.30’a kadar online başvuru yapma fırsatı var.
  Kaynak ve bu tarz haberlerin devamını okumak için : https://tr.theblockchainnew.com/merk...aslari-ariyor/
 • 09-09-2020, 13:18:56
  #2
  Güzel iş
 • 19-09-2020, 10:46:37
  #3
  Is arayanlar icin guzel secenek hocam
 • 19-09-2020, 19:06:37
  #4
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  bu tip yerler dümenden başka birşey değil boş yapmıyorum en uc kuruma gittim bana bir belgen eksik deyip elediler. dedim belge eksik ise niye mülakata çağırdınız. adamlar böyle dediler beğenmiyorsan birde suç duyurusu felan filan bende tamam dedim kapattım. bu adamlara cidden gelecek seçimlerde oy felan yok. artık sabır taşı çatladı. fazla siyasette yapmak istemiyorum. kimsenin moralinide bozmak istemiyorum. selamlar...