Haftanın ilk bölümünde Kripto paralar genel olarak yeşil bölgede hareket ediyor, ilk on Kripto para içinde sadece Bitcoin SV (BSV) geçen gün %0.08 düşüşle listeden tek kaybeden oldu. Peki bu yükseliş devam edecek mi yoksa yeni bir düşüş söz konusu olabilir mi? Bu gün Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizi ile bizi neler bekliyor olabilir, fiyat hareketi hangi yönde olabilir birlikte bakalım.

Bitcoin (BTC) Analizi ve Fiyat Tahmini


Bitcoin (BTC) için genel görünüm şuana kadar önemli ölçüde değişmedi. Önde gelen Kripto paranın geçen günkü değişimi %0.39 ve geçen haftaki değişim %0.88 oldu.

Günlük grafikte, Bitcoin (BTC) Bollinger Bantları göstergesinin direnç hattına yaklaşık 9.500 dolardan yaklaşıyor. Azalan ticaret hacmine bağlı olarak yeterli güç olmadığı için bu çizgiyi kırma şansı oldukça azdır. Bu durumda 9.500 dolardan yanlış bir çıkış ve ardından alıcıların ilgi alanı olan 8.800 dolara sürekli bir düşüş bekleyebiliriz. Bu senaryo bu haftanın sonuna kadar geçerli görünüyor.


Ethereum (ETH) Analizi ve Fiyat Tahmini


Dün ayılar, Ethereum (ETH) fiyatını 233 dolara düşürmeye çalıştı. Ancak alıcılar bu inisiyatifi ele geçirmeyi başardılar ve bu sabah pariteyi Temmuz ayı maksimum bölgesine döndüler.

Ethereum için iyileşme oldukça dinamik görünse de, bu sabah Ethereum fiyatı 243 doların üzerinde bir dayanak kazanamadı ve 240 dolara geri döndü. Gün içinde büyüme devam ederse eğer parite 247 $ direnç bölgesini test edecek. Aksi takdirde, Ethereum (ETH) iki saatlik EMA55'in altına geri dönebilir.


Ripple (XRP) Analizi ve Fiyat Tahmini


Ripple (XRP) analizi ve fiyat tahmini için ise, dün alıcılar 0.19 dolarlık direnci kırmayı başaramadı ve bu bölgeden red yedi. Gün içinde XRP fiyatı yaklaşık 0.183 dolarlık destek bölgesine geri döndü, bununla birlikte Asya oturumunda boğalar 0.20 doların psikolojik seviyesini test eden güçlü bir dürtü oluşturdu.

Ripple (XRP) analizine göre popüler altcoin fiyatı zaten yerel zirvesine ulaştı, ticaret hacmi azalmaya devam ettikçe yükselmesi pek olası değil. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi göstergesi günlük zaman diliminde düşüş eğilimi göstererek düşüş eğilimini destekler nitelikte görünüyor.


Kaynak: https://coinrot.com/bitcoin-ethereum-ve-ripple-analizi/