• 06-07-2020, 19:11:54
  #1
  Bitcoin (BTC) piyasası için son birkaç hafta durgun geçti. Haziran başında 10.500 dolara ulaştıktan sonra, kripto para birimi kısa vadeli bir düşüş trendine girdi.
  Bazıları bu fiyat hareketinin bir düzeltmenin öncüsü olduğunu söylese de, önemli bir eğilim indikatörü yükseliş işareti veriyor. Bu indikatör, son aylarda ralli ve düzeltmeleri tahmin etmede oldukça doğru olduğu için çok önemlidir.

  Stokastik Rsı Bitcoin (BTC) Yükseliş Sinyali Vermek Üzere

  Bir kripto para trader’ının işaret ettiği gibi, Bitcoin’in üç günlük grafiğinde önemli bir indikatör, yükseliş işaretini oluşturmak üzere. Söz konusu indikatör, Stokastik olarak adlandırılan Stokastik RSI’dır. Investopedia, teknik indikatörü şu şekilde açıklamaktadır: “Stokastik bir osilatör, aşırı alım ve aşırı satım sinyalleri üretmek için popüler bir teknik indikatördür.” Stokastik’e göre, Bitcoin son zamanlarda aşırı seviyelere ulaştı, ancak daha yüksek bir seviyeye geri dönmeye başladı. Bu eğilim en son Mart ayında gerçekleşti. Başka bir analiste göre, aylık zaman dilimindeki Stokastik RSI da yükseliş gösteriyor. Kripto para trader’ı Eric, Haziran ayında Bitcoin’in aylık zaman dilimindeki Stokastik RSI’nın da yükselişte olduğunu tespit etti.

  Kaynak: Bitcoin Haberleri
 • 06-07-2020, 19:18:14
  #2
  indikatörler fiyatı takip eder hocam.. bekletim alttaki gibi.. 1 yıldır o çizimlerimi hiç değiştirmedim çok güzel de çalıştı.
 • 07-07-2020, 10:13:20
  #3
  bilgehan44 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  indikatörler fiyatı takip eder hocam.. bekletim alttaki gibi.. 1 yıldır o çizimlerimi hiç değiştirmedim çok güzel de çalıştı.
  Bir yıl ise gerçekten güzel bir grafik yakalamışsınız. Tabi grafikten ziyade değerlendirebilmek de önemli
 • 07-07-2020, 12:51:48
  #4
  alitunc adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bir yıl ise gerçekten güzel bir grafik yakalamışsınız. Tabi grafikten ziyade değerlendirebilmek de önemli
  geçen yılın mayıs ayında yapmıştım. aslında bu grafiğin kılavuzları elliot dalgaları.. indikatörler evet bir gösterge ama elliot piyasa psikolojisinin yönünü özellikle uzun vadede çok net gösterebiliyor. fib 236dan aşağıya çizilen dikmenin denk geldiği grafikten itibaren 3ncü dalganın başladığını, bunun da kendi içinde 1-2-3-4-5 yapacağını görebiliyoruz. bu iç dalganın 1-2 yatığı ve 3ncü dalgasının 1nci iç dalgasının şu an bittiği ve 2nci dalganın a-b-c ile 1ncinin en az%60ını alması gerektiği öngörülerek fiyatın düşmesi beklentim. daha da detaylı analiz yapılabilir ama uzun orta vade için kabataslak bu yeterli bence.