• 24-06-2020, 21:11:30
  #1
  Pek çok kişiden bu konu hakkında soru aldım ve pek çok kişi EXEN Coin hakkında detaylı inceleme yapmamı istedi. Sonunda incelememi yaptım ve şu günlerde çok popüler olan EXEN Coin hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere detaylı bir şekilde açıklayan bir makale yazdım.

  Çok hızlı bir şekilde büyüyen kripto para borsası Bitexen’in kripto parası olan EXEN Coin şimdilerde o kadar çok popüler oldu ki artık herkesten mesaj almaya başladım.

  Bitexen hakkında detaylara geçmeden önce bir deyişi sizlere özellikle hatırlatmak istiyorum; “tez yükselen, tez düşer.”

  Nedense insanlarda maalesef o kadar çok umut açlığı var ki, piyasada dünyada yaklaşık 10.000 tane kripto para varken herkes yatırım yaptığı ve referans linki dağıttığı coin’in Bitcoin‘i geçeceğini ve BTC’den daha iyi olduğunu düşünüyor. Öyle bir dünya yok!

  Lütfen herkesi kendiniz gibi iyi niyetli düşünmeyin ve şunu aklınıza küpe edin; “bedava peynir sadece fare kapanında olur.”

  EXEN Coin hakkında herkes olumlu konuşuyor ama bakalım bilinmesi gereken gerçekler neler?

  EXEN Coin hakkında bilinmesi gereken önemli gerçekler

  Sürekli herkesin ağzına referans kazancı koparabilmek için dolanmış bazı cümleler var; yok İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) destekli, yok İTܒnün çıkardığı bir coin, yok İTÜ bu borsanın ortağıymış falan filan, öncelikle şunu özellikle vurguluyorum İTÜ ile hiçbir bağlantısı yok. Bitexen’i ve EXEN Coin’i İTÜ kurmadı bu söylenti tamamen yalan, asla bunlara inanmayın. Zaten Bitexen’in resmi olarak böyle bir iddiası yok bu iddiayı ortaya atanlar tamamen daha çok referans linki koparmaya çalışan tayfa.

  Sizlerde İTܒyü arayarak bunu doğrudan onlara sorup öğrenebilirsiniz. Ben İTÜ ARI Teknokent’in web sitesine girdim ve iletişim numaralarından arayıp resmi kaynaktan bilgi aldım. Yetkili kişiye “Bitexen’i İTܒmü kurdu” dedim, “böyle bir söylenti var” dedim. Yetkili bana şu cevabı verdi; “Bitexen bizim kiracı firmamız, İTÜ ile hiçbir alakası yok, herkes burada ofis kiralayabilirsiniz” dedi. Buyrun sizde bu numarayı arayıp sorgulayabilirsiniz: +90 (212) 285 03 13
  Referans dağıtanların gerçekten pazarlama stratejisi harika, takdir ettim helal olsun, zaten bizim insanımız nedense bedava dağıtılan şeyleri çok seviyor, hemen atlıyor ve hemen inanıyor, zerre kadar sorgulama yok. İTÜ destekli diye pazarlama kampanyası yapılıyor ve herkes inanıyor. Bir kişide çıkıp demiyor ki İTÜ ile bağlantısı yok. Bir tane kripto para medyası çıkıpta, bunları açıklamıyor. Ben söylüyorum İTÜ ile hiçbir bağlantısı yok, sadece her sıradan teknoloji firmasının faaliyet göstereceği gibi 6 kişilik ekibi ile İTÜ ARI Teknokent’te çalışmalarını yürütüyorlar, ofis kiralamışlar.

  Sikke Coin

  Bu pazarlama stratejisini insanların güvenini kazanmak için geçen sene Sikke Coin’den referans kazancı sağlamak isteyenlerde kullanmıştı ve onlarda bir üniversitenin desteği ile kurulduklarını etrafa yaymışlardı. Bu pazarlama stratejilerini daha hızlı güven oluşturabilmek için referans dağıtan kesimler sıkça kullanıyorlar. Zaten kullanmasalar bu kadar hızlı popüler olmaz. Dolayısıyla riskler her zaman vardır ama bazı önemli noktaları es geçmemek lazım. O zamanlar Sikke’nin dağıttığı 3.000.000 SKK görselini aşağıya bıraktım, bu görselde bulunan resmi web sitelerini Google’da aratın asla ulaşamayacaksınız. Buyrun artık olmayan kapanan web siteleri: https://www.sikke.com.tr/
  Bitexen’in ofisi İTÜ ARI Teknokent’te bulunuyor. Her üniversitelerde bu bölgeler var ve sizlerde kuracağınız teknoloji firmaları ile bu Teknokent’lerde çok kolay bir şekilde faaliyet gösterebilirsiniz. Bu zor değil, kolay bir iş. Borsanın orada faaliyet göstermesi asla ama asla o borsayı İTÜ destekli, İTÜ ortaklı felan yapmaz, bazılarının çok referans kazancı elde etmesi için bu pazarlama taktiklerine asla inanıp güvenmeyin, her zaman dikkatli bir şekilde sorgulayın.

  Geçen senelerde aynı İTÜ ARI Teknokent’te kurulan Bitexen gibi Gaziantep Üniversitesi’nin Teknopark’ında kurulan yerli “Parifix” isimli kripto para borsası ve onların çıkarmış oldukları “Sikke” isimli kripto paraları vardı. Bir sürü ödül programları vardı herkese yaymışlardı ve tabiri caizse deli gibi referans sistemi ile ödül olarak Sikke Coin dağıtıyorlardı. Borsaları harikaydı, gerçekten coin’leri kurumsallıkları süperdi. Şuanda bulunan yerli büyük kripto para borsaları yanında halt etmiş, o derece aklınızda hayal edin, çünkü şuanda sizlere gösterebileceğim bir borsaları yok. Sistemlerinde, whitepaper’larında asla bir açık bulamazdınız. Aynı şuan Bitexen borsası nasıl EXEN Coin dağıtıyorsa bunlarda çok yüklü miktarlarda hızlı bir şekilde bedava Sikke Coin dağıtıyorlardı. Yatırımcılar Sikke Coin’e tam 5 milyon TL yatırım yapmışlardı. Sonuç ne oldu dersiniz? Komple patates oldu ve uçtu gitti. Ekip bu 5 milyon TL’yi alıp SKK satın alanları öptü. Bitexen’de yarın fişi çekip giderse o yatırım yaptığın satın aldığın EXEN Coin’leri hiçbir yerde satamazsın yalan olur, bu yüzden gaza gelip EXEN Coin’i sakın kendi paran ile satın alma! Bitexen böyle yapacak demiyorum sadece geçmişte benzer durumlar yaşandı dolayısıyla herkesi uyarıyorum. Belki çok popüler bir borsa olacak bunları bilemeyiz. Gerçekten büyük bir marka olacak bunu tamamen zaman gösterecek. Hatta SPK, yerli kripto para Sikke için suç duyurusu yayınlandı ve size belgesini burada sunuyorum lütfen dikkatli bir şekilde inceleyin. Sikke’nin 2 kurucusu olan Mehmet Ali Talmaç ve Hakan Erden hakkındaki suç duyurusunda TCK 157 ve 158 numaralı maddelere atıf yapılarak, “toplanan paranın şirket ortaklarının kişisel ihtiyaçları ya da şirket tefrişatı (döşeme işleri) için kullanılması” suç ihbarı yapıldı.
  Gaziantep Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin piyasaya “Sikke” isimli kripto para sürdüğü anlaşıldı. 1223 kişiden 5.2 milyon lira dolandırdıkları ileri sürülen 19 kişi, 9 ilde eşzamanlı yapılan operasyonlarla gözaltına alındı.

  Konu ile fazla alakası yok ama yinede bilmekte fayda var. XMD Coin ile de birçok insanı dolandıracaklar ve muhtemelen patladığında onlarda operasyon ile gözaltına alınacaklar. XMD *************** hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz kanıtlarla hazırladığım “XMD Coin (MyDexPay) *************** Tuzağına Düşmeyin! (Kanıtlarıyla)” makalemi buradan okuyabilirsiniz: https://bitcosar.com/xmd-coin-mydexp...-kanitlariyla/

  Aynı zamanda XMD Coin *************** tuzağını herkese duyurabilmek için hazırlamış olduğum Youtube videosunu da buradan izleyebilirsiniz, videoyu mutlaka sonuna kadar izleyin birçok önemli eklemeler yer alıyor:
  https://www.youtube.com/watch?v=-DAe-Ovx_aM&t=253s


  Eğer, XMD Coin *************** hakkında yazdığım makale ile videoyu faydalı bulursanız lütfen çevrenizle paylaşın ve üç beş kuruşu olan masum gariban insanların para kazanma hayali ile son paralarını bu tokatçılara kaptırmalarına hep beraber engel olalım. Unutma, aynı durumda sende olabilirdin ve bir video ile paranı yatırmaktan vazgeçebilirsin. Bu videoda kanıtlarını sundum. Sende bize yardımcı olursan bunların gerçek yüzünü herkese gösteririz.

  EXEN Coin nedir?

  EXEN Coin, kripto para borsası Bitexen tarafından Ethereum’un Blockchain ağı olan ERC-20 tabanlı 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto paradır. Bitexen’in kendi resmi web sitesinde “Biz Kimiz” sayfasında şöyle bir ibare var; “İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Bitexen Ticaret A.Ş. , 2.210.000 Türk Lirası ödenmiş sermaye ile hizmet vermektedir.” Ben bunun belgesini web sitelerinde bulamadım sadece bu şekilde yazmışlar bende güvenemedim ve hemen İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) sorgulama yaptım. Doğru İTO’da bu kadar ödenmiş sermayeleri var. Resmi web sitelerinde ben yanlış bir ibare görmedim yazdıkları şeylere tamamen uygun hareket ediyorlar. Fakat her şirket İTO’ya kayıt olmak zorunda, dolayısıyla hiç kimse İTO’ya kayıtlı diye hiç kimse EXEN Coin satın almasın. Bu EXEN Coin’i güvenilir yapmaz. Yada başka bir coin’i güvenilir yapmaz. Daha doğrusu güvenilirlik ve sağlamlık bu şekilde ölçülmez.
  Sizlerde bu cümlenin sonuna eklediğim bu bağlantı linki ile İTO’ya üye olup ilan görüntüleme kısmına tıklayıp, il kısmını “İstanbul” seçip, şirketin ünvanını yani adını yazdığınızda doğrudan bu belgeye ulaşabilirsiniz: https://www.ticaretsicil.gov.tr/

  EXEN Coin, Bitexen dışında hiçbir kripto para borsasında işlem görmüyor yani hiçbir kripto para borsasında geçerliliği olmadığı için Bitexen dışında hiçbir borsada EXEN Coin ticareti yapamazsınız. Bu çok büyük bir dezavantaj, çünkü bir kripto paranın sadece tek bir borsada işlem görmesi demek o kripto parayı sadece o kripto para borsasında alıp satabilirsiniz demek, ne olursa olsun bir kripto para asla tekelleştirilmemeli ve üzerinde merkezi bir otorite kurulmamalı. Ama ilerleyen zamanlarda belki başka borsalarda görebiliriz şuan yok diye hep olmayacağı anlamına gelmiyor. Bu durum kripto paralar için en büyük risktir. Bitexen’de herhangi bir teknik sıkıntı vb. durumlar yaşanırsa EXEN’leri satıp nakit’e çeviremezsiniz hiçbir alternatifiniz yok tek bir borsaya mahkumsunuz. Bu sadece Bitexen’e has bir durum değil, bu tarz teknik sıkıntılar her borsada olabilir. Ayrıca şunu asla aklınızdan çıkarmayın en büyük balina borsanın kendisidir. Birçok kripto para borsası hacimler ve fiyatlarla oynar, dikkatli olun hızlı para kazanacağım diye gaza gelmeyin, sonra tüm yatırımlarınız yalan olur.

  Örneğin, kripto para borsası Binance’in de “Binance Coin (BNB)” isimli kendi kripto parası var. BNB, çok uzun bir süredir çok büyük kripto para borsalarında işlem görüyor. Diyelim ki, Binance’de BNB işlemlerinde bir sıkıntı var ve ekipleri sıkıntıyı çözmeye çalışsalar dahi hemen çözemediler ve sizler bu durumda doğrudan BNB’nin fiyatı düşmeden herhangi bir zarar yaşamadan diğer kripto para borsalarında kolayca satabilirsiniz. Çünkü artık uluslararası geçerliliği olan bir kripto para oldu. BNB an itibari ile 321 tane paritede işlem görüyor. Bu harika bir güvenilirlik gerçekten keşke Binance, Bitexen gibi kendi kripto parası olan Binance Coin’i dağıtsa, işte o zaman süper olurdu.

  Binance Coin’in dünya çapında kaç tane borsada hangi kripto paralar ile işlem gördüğünü buradan inceleyebilirsiniz: https://coinmarketcap.com/currencies...e-coin/markets
  Ben ve ekibim kripto para işlemlerimizi dünyanın en iyi borsası Binance’de yapıyoruz. Sizlerde Binance borsasında kripto para alıp satmak isterseniz ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim alacağınız benim referans linkimden kayıt olup benim ekibime kayıt olabilirsiniz. Borsa’da takıldığınız herhangi bir probleminiz olursa diğer ekip arkadaşlarıma yardımcı olduğum gibi sizlere de yardımcı olurum. Eğer hala Binance’de hesabınız yoksa buradan kayıt olarak ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim elde etmiş olursunuz: https://bit.ly/2S7PIzR

  Binance ekibimi toplamak ve teknik destek sağlamak için kurduğum kendi Binance Telegram grubuma buradan katılabilirsiniz: https://bit.ly/2AWo9Ec

  Önemli: Binance’e benim referans linkim ile kayıt olmayan arkadaşlar lütfen Binance Telegram grubuma katılmasınlar mail kontrolü yaparak alıyorum. Çünkü benim linkim ile kayıt olanlara teknik destek konusunda yetişemem bundan dolayı onların hakkını benim ekibimde olmayanlara vermek istemiyorum.

  EXEN Coin’i sakın ama sakın Binance Coin’e benzetmeyin. Birçok kişi referans linkinden para kazanabilmek için sizlere mutlaka Binance Coin’i örnek gösterecektir ama asla inanmayın. EXEN Coin ile BNB aynı mantıkla piyasaya sürülen kripto paralar değil.

  Bütün borsalarda ani çıkışlar ve yükselişler olur ve bunu yaptıklarında bunda bir sakınca bile yok tamamen yasal düşebilir yani kılıfına uydurulmuş bir şekilde, yasal yollardan bile kanun boşluklarından faydalanıp herkesi öpebilirler, bunu her borsa yapabilir yani bunu Bitexen’e özel söylemiyorum. İhtimaller içerisinde olan bir durum bu, böyle yaparlar demiyorum kimse çarpıtmasın ama olabilir mi, olabilir bunu belirtiyorum. Bu tarz senaryolar her borsada ve her kripto parada yaşanabilir.

  EXEN Coin hakkında Google’da kaç gündür detaylı araştırma yapıyorum adam akıllı bir tane şikayet bulamadım, basit teknik problemler dışında. Belli ki herkes iyi para kazanıyor şuan ve durumdan gayet memnun, ne güzel hep böyle sürsün inşallah.

  Önemli Uyarı:

  Bitexen’e şuan kayıt olup kimlik bilgilerini borsaya verenlere 2 EXEN Coin veriyorlar fakat siz bu 2 EXEN Coin’i borsada satıp nakite çevirebilmek için en az 5 EXEN Coin’e tamamlamanız gerekiyor. Böylece sizin borsada 3 EXEN Coin satın almanız gerekiyor. Hadi siz 5 EXEN Coin’e tamamladınız bakiyenizi ve diyelim ki 5 EXEN Coin’in toplam fiyatı 50 TL’ye düştü diyelim. Bu durumda yine bunu banka hesabınıza çekemiyorsunuz ve bunu çekmek için borsanın para çekme ücreti var çoğu borsada olduğu gibi ve banka komisyonu ile birlikte ve sizin bakiyenizde en az 53,45 TL olması gerekiyor ama yine bunu çekemiyorsunuz bu seferde Bitexen’e en az 1 TL yatırma limitine takılıyorsunuz. Tüm bu limitleri yerine getirirseniz eğer çekim yapabiliyorsunuz. Ben bu durumu, bu makaleyi yazdıktan sonra şirket yetkililerinin benimle iletişime geçmesinden sonra yetkili kişiden öğrendim. Normalde bu makalenin ilk yayınlandığı zaman kendim üye olduğumu söylemiştim ve kendi referans linkimi paylaşmıştım ama bu olayın aslını birinci kaynaktan daha detaylı öğrenince ve bu kadar çok borsa limiti kuralı olduğu için üye olmaktan vazgeçtim ve referans linkimi buradan kaldırdım. Ben bu borsayı kullanmayacağım. Sadece sizler için detaylı inceledim. Sizlerde eğer borsanın bu kurallarını kabul ederseniz bu işi yapın ama ben tavsiye etmiyorum, çünkü limitleri karşı tarafa anlatabilmek çok zor bu şekilde kendi referanslarımla uğraşmak istemiyorum. Sizler üye olup, referans kazancı kazanabilirsiniz.

  Fakat burası çok ama çok önemli, asla yok EXEN’in değeri katlanacak, hızlı büyüyor felan diyerek sakın gaza gelip kendi paranız ile asla EXEN Coin satın almayın, hatta bunu hiçbir kripto parada yapmayın. Çünkü kripto para piyasası çok ama çok riskli bir piyasa bundan ötürü bu tarz hiç kimsenin yok aratacak, uçacak tarzında yatırım tavsiyelerini dikkate almayın!

  Bakın bir diğer husus şu; altını çizerek söylüyorum “EXEN Coin **************” demiyorum, “Sikke Coin” gibi olacak demiyorum. Bunları hiç kimse çarpıtmasın, adamlar şuan güzel çalışıyorlar belki ülkemizin en büyük borsalarından biri olacaklar bunu bilemeyiz, bunu tamamen onların çalışmaları ve mücadeleleri belirleyecek. Borsa çabuk popüler oldu diye, adamlara *** atmaya gerek yok. Onlar reklam kampanyalarına para harcamak yerine tavsiye pazarlaması kullanarak pazarlama bütçelerini insanlara dağıtıyorlar ve bence bu çok iyi bir yöntem.
  Geçen hafta XMD Coin dolandırıcılığını incelemiştim, bu hafta EXEN Coin hakkında bilinmesi gerekenleri detaylı açıkladım. Şimdi sırada herkesin incelememi istediği Bitcoin Vault (BTCV) projesi var. BTCV için hazırlayacağım detaylı inceleme makalemi kaçırmak istemiyorsanız eğer bitcosar.com’un bütün sosyal medya hesaplarını takip edin ve youtube kanalına abone olun. BİTCOŞAR’ın bütün sosyal medya hesaplarını toplu bir şekilde bitcosar.com‘un “ana sayfa” kısmının en alt tarafında bulunan kısımda bulabilirsiniz.

  Ayrıca lütfen herkes bunları kendileri sorgulasın, analiz etsin. Ben böyle dedim diye hiç kimse böyle inanmazsın ben tüm kanıtları ve kaynak bağlantıları makalede verdim ve ekstra görsel olarak da sizlere sunuyorum ama sizlerde makalede verdiğim tüm kaynak linklerine tıklayıp kaynağı bizzat kendiniz görün, sorgulayın ve daima öğrenin. Belki ben yanlış belge verdim dalgınlığıma geldi felan vs. bunlar insanlık hali olabilir sizlerde tüm belgeleri ve linkleri doğrudan kendiniz kontrol ederseniz eğer iki kere kontrol etmiş olursunuz. Eğer ben bir yanlış yaptıysam siz onu tespit eder, bana söylersiniz bende size teşekkür ederim ve hatamı düzeltirim. Hep beraber öğreniyoruz, unutmayın…

  Ayrıca bitcosar.com üzerinde yayınlanan tüm makalelere anında ilk siz haberdar olmak isterseniz eğer mutlaka tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

  Benden bu kadar zaten çok uzun oldu umarım sabredip buraya kadar okumuşsunuzdur. EXEN Coin hakkında sizlerinde ne düşündüklerini çok merak ediyorum. Herkes yorumlarda EXEN Coin hakkında düşündüklerini yazarsa çok sevinirim. Siz “EXEN Coin” hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Kaynak:
  https://bitcosar.com/exen-coin-bitex...ken-gercekler/
 • 24-06-2020, 21:13:42
  #2
  Üyeliği durduruldu
  bedava peynir fare kapanında olur ancak
 • 24-06-2020, 21:16:16
  #3
  exen coin ile ilgili konu açılması en son yasaklanmıştı şimdi refler dolar konu altına asdha
 • 24-06-2020, 21:17:21
  #4
  Bu güzel ve açıklayıcı yazı için çok teşekkür ediyorum umarım her zamanki gibi insanlar umursamadan gözlerini bağlayıp devam etmezler emeğiniz için tekrardan teşekkür ediyorum.
 • 24-06-2020, 21:19:15
  #5
  Yazı harika olmuş. 50tl'ye kimlik bilgilerini verenler umarım konuyu okuyorlardır.
 • 24-06-2020, 21:21:03
  #6
  Yazıdan çıkardığım exen coin başka hiç bir yerde yok. Kafalarına göre oynama yaparlar.
 • 24-06-2020, 21:21:03
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Yazarsam ban yerim..
 • 24-06-2020, 21:25:16
  #8
  Kurumsal Üye
  Cidden çok yararlı makale ellerinize sağlık bu konunun popülerde olması şart.
 • 24-06-2020, 21:31:12
  #9
  Peynir büyük kapı küçük