Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, küresel olarak artan aşırı enflasyon oranına karşı koymak için özellikle kripto para birimleri olmak üzere diğer varlıkları çeşitlendirme çağrısında bulundu. Garlinghouse, Bloomberg’in “JPMorgan, Bitcoin‘in ilk testini yeni yaptı ve çoğunlukla olumlu sonuçlar aldı” başlıklı yazısına karşılık düşüncelerini dile getirdi. Detaylar haberimizde.

Garlinghouse’a göre, küresel pazarın, zamanla ortaya çıkan çeşitli faktörlerin teşvik ettiği yaklaşan aşırı enflasyon oranına soğukkanlı yaklaşması gerekiyor. Garlinghouse bu düşüncelerini twitter aracılığıyla paylaştı.

Garlinghouse’un paylaştığı tweet’te bir de Bloomberg haberi yer alıyordu. Haberde JP Morgan analistleri tarafından Bitcoin için ele alınmış bir yazıya yer verilmişti. Söz konusu JP Morgan analistleri Joshua Younger ve Nikolaos Panigirtzoglou raporda, Bitcoin’in Kovid-19 ile birlikte görülen finansal çöküşte hayatta kalma gücünü kanıtladığı, artık bir varlık sınıfı olarak uzun ömürlülüğün işaretlerini verdiği belirtiliyordu.

Çoğu federal hükümetin, koronavirüs pandemisine bağlı olarak piyasaya likidite enjekte etmesine bağlı olarak enflasyonun artması bekleniyor. Bunun yanında Garlinghouse’da kripto paralarla birlikte diğer varlık sınıflarını çeşitlendirmenin, gelecekte piyasaların dengelenmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Son olarak mevcut dünya kargaşası hükümetleri zor bir duruma sokarken, pandemi sonrası büyük bir kripto benimsenmesi yolda olabilir. Venezuela gibi bazı ülkelerde aşırı enflasyon oranı, vatandaşlarının çoğunu bir değişim aracı olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine yöneltmişti.

Kaynak: https://www.koinfinans.com/enflasyon...sinda-bulundu/