Blockchain tabanlı merkezsiz tarayıcı Brave (BAT), Brave Together adlı taracıyıcı içi şifreli görüntülü arama hizmeti başlattı.

Brave web tarayıcısını yapımcıları, açık kaynaklı Jitsi uygulamasına dayalı "özel ve sınırsız görüntülü arama hizmetinin" lansmanını duyurdu. Engadget'in raporuna göre, bire bir görüntülü aramalar için uçtan uca şifreleme sunuyor ve bu işlevi birden çok kişinin yer aldığı aramalar için de kullanılabilir hale getirmek için çalışıyorlar.

Yapımcılar, bunun bir deneme sürümü olduğunu ve kullanıcıların tarayıcının özelliklerinin tamamlanmasıyla ilgili geri bildirim sağladığı, tamamlanmamış özelliklere sahip test ve geliştirme sürümü olan Brave Nightly'de mevcut olduğunu söylediler.

Ghacks.net'in raporuna göre, şu anda uygulamaya bir widget aracılığıyla erişebilen Kuzey Amerikalı kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ayrıca, widget, bu noktada mobilde değil sadece Brave'in masaüstü sürümünde kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, bir oda oluşturmak ve bağlantıyı diğer katılımcılarla paylaşmak için tarayıcıda "görüntülü arama başlat" butonuna tıklamaktır. Ayrıca, ekran paylaşımı, YouTube videosu paylaşımı, video kalitesini ayarlama gibi birçok seçenek de mevcut.

Bu özelliğin duyurusu, özellikle tarayıcıya sorunsuz bir şekilde entegre edilerek yeni bir sekmeden arama yapılmasına izin vermesiyle, bu girişimi öven insanlar tarafından iyi karşılandı. Bazıları, özellikle masaüstü ile sınırılı olan böyle bir özelliğe ne kadar ihtiyaç olduğunu sorgularken, ayrı bir uygulama oluşturulmasının daha iyi olabileceğini söylediler. Diğerleri bu fikre katılmadı ve her şey özel ve ücretsiz bir ortamda yapılabilirken, neden bir başka uygulama oluşturulması gerektiğini sordular.

Birçok kişi, Brave Together'ı devam eden pandemi boyunca popülerliği artan çevrimiçi sohbet platformu Zoom ile karşılaştırdı. Ayrıca, Brave'de hiçbir kişisel bilginin paylaşılmasına gerek olmamasını beğendiler.

Kaynak: https://tr.cryptonews.com/news/brave...-u-he-1922.htm