Bitcoin ödeme işlemcisi BTCPay Server Kanada merkezli büyük bir blockchain şirketi olan Blockstream tarafından düzenlenen bir çalışmanın sonucu olan 'Pay to Endpoint (P2EP)' desteği ekledi.

Blockstream'in blog yayınında açıklandığı üzere, P2EP, diğer adıyla PayJoin, gizliliği korumak için birden fazla bitcoin (BTC) ödemesini tek bir işlemde birleştirmenin bir yöntemi olan özel bir Coin Join türüdür. Şirket, "P2EP işlemleri, hem ödeme göndericisini hem de alıyıcıyı bitcoin için koordine etmesi açısından özeldir. Sadece göndericinin cüzdanından harcanan normal bitcoin işleminden farklı olarak, P2EP işlemi alıcının kendilerine ekstra bitcoin göndermesiyle hem göndericiden hem de alıcıdan gelen girdileri toplar" dedi. Ayrıca, P2EP etkinliği olan cüzdanlarla birleştirilmiştir.

BTCPay, Blockstream BTCPay'deki P2EP özelliğinin geliştirilmesini finanse etti ve BTCPay Server kullanan on binlerce tüccar P2EP işlemlerini alabilme imkanı buldu ve bu işlemler aynı zamanda onlara gizlilik de sağladı. Ödeme işlemcisi bunu yeni sürümünün bir parçası olarak uygulamaya geçirdi. Kullanıcılar P2EP etkinliği olan faturaları ödemek için P2EP'yi mağazada etkinleştirebilir ya da BTCPay dahili cüzdanını kullanabilirler, dedi.

Kaynak: https://tr.cryptonews.com/news/btcpa...getir-1597.htm