Çin’de yaşanan coronavirüs salgını nedeniyle Çin’in hem günlük hayatı hem de iş hayatı etkilenmeye devam ediyor. Çin’deki Coronavirus salgını nedeniyle hükümet durumu kontrol altında tutmak için bir dizi önlem aldı. Alınan bu önlemlerden işletmeler de ülke çapında etkileniyor. Çünkü mevcut karantina kontrolü ile insanlar oldukları yerde kalıyorlar ve işlerine geri dönemiyorlar.
İşe Dönmeye İzin Verilmiyor

Tüm işletmeler gibi bu durumdan kripto şirketleri de etkileniyor. Yapılan son açıklamalara göre bir madencilik işletmesi olan BTC.top’ın kapanacağı ortaya çıktı. BTC.top CEO’su Jiang Zhuoer konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, tüm madencilik makinelerinin virüs sebebiyle kapanmaya zorlandığını ifade etti.
Zhuoer’in açıklamalarına göre, firmanın işine geri dönmesine izin verilmiyor. Ancak Zhuoer, madencilik tesisindeki personelin çalışmayı hiç bırakmadığını ve bakım personelinin bile hiçbirinin karantina kontrol döneminden önce bu bölgeden ayrılmadığını dile getiriyor. Dolayısıyla madencilik çiftliğinin faaliyet göstermesine izin verilmeyen her gün işletme zarar ediyor. Bu yüzden CEO işletmenin kapanmaya zorlandığını dile getiriyor.

Haberin detayları için: ​https://www.bitcoinhaber.net/2020/02...kileniyor.html​​​