• 24-01-2020, 18:12:15
  #1
  Reuters’ın haberine göre Japon milletvekilleri, kripto para oluşturmak için kanun teklifi sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto paraların artısını eksisini tartışmak için birçok devletin de içinde bulunduğu bir grup oluşturan Japonya Merkez Bankası, görünen o ki kendi kripto parasını çıkarmayı hedefliyor.
  Her ne kadar geçtiğimiz günlerde bazı hükümet yetkilileri “kripto para projemiz şu an için yok” açıklaması yapsa da yakın zamanda “dijital yen” projesinin ortaya çıkacağı iddia edildi.

  İlgili Haber: Dev Merkez Bankaları Kripto Para Üretmek İçin Bir Araya Geliyor: İşte O Devletler!
  Açıklanan detaylara göre şubat ayında sunulması planlanan teklif, 70 milletvekili tarafından oluşturuluyor. Ayrıca dijital yen’in hükümet ve özel birçok şirket ile geliştirileceği ifade ediliyor.

  Uzmanlara göre Facebook’un Libra projesi ve Çin’in dijital yuan projesini hayata geçirecek olması Japonya’yı bu kulvara kayıtsız bırakamadı ve böyle bir atılım geldi. Eğer yakın zamanda dijital yen piyasaya sunulursa tüm devletlerin bu gibi atılımlar yapması son derece muhtemel.
  Ayrıca Türkiye’de 2020 yılı içerisinde merkez bankası bünyesinde bir kripto para projesinin testlerine başlayacağını daha önce duyurmuştu.

  İlgili Haber: Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak

  Kaynak: https://www.bitcoinsistemi.com/japon...lif-hazirladi/
 • 24-01-2020, 18:14:22
  #2
  ucuzken alıcan direkt satacaksın yükselişte hocam Japonlar yaparsa ilk başta fena fırlar fiyatlar
 • 24-01-2020, 18:21:54
  #3
  Bizim ülkemizde de kripto paralar = bahis aracı olarak görülür. Fark.