SpaceX’in dünyayı şaşırtmaya devam eden Ceo’su Elon Musk’ın dünya çapında ucuz ve hızlı internet gayesi gün geçtikçe yol katediyor. Elon Musk, uzaya gönderilen Starlink uyduları aracılığıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir tweet yolladı ve hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.
Elon Musk’ın uzun süredir üzerinde durduğu dünya genelinde hızlı bir internet erişimi sağlamak adına SpaceX bünyesinde geliştirdiği Starlink projesi meyvesini vermeye başladı. Fikrin mucidi Elon Musk, Starlink uydularını kullanarak Twitter’dan paylaşım yaptı. Musk paylaşımında “Bu tweet’i Starlink uydusu üzerinden gönderiyorum“ ifadesini kullandı.
Elon Musk, bu tweet sonrası kendi attığı tweete “Vay be, çalıştı!” yorumunu yaptı.
SpaceX, Starlink uydularının tümünün uzaya yerleşmesi ile birlikte bütün dünyanın ucuz ve hızlı bir internet erişimine sahip olacağı müjdesini vermişti. İlk başlardaki plana göre 12.000 Starlink uydusu gönderme hedefleri geçtiğimiz günlerde yapılan başvuru ile 42.000 gibi bir sayıya yükselmiş durumda. Ancak SpaceX gönderilmesi beklenen 42.000 uydudan yalnızca 60 tanesini uzaya gönderdi.
Starlink projesi ile birlikte daha hızlı ve daha ucuz internet vaadi, kripto para sektöründeki para transferleri ve mining işlemlerini olumlu yönde etkileyecek gibi görünüyor.

Kaynak: Cointral.com