Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

Son günlerde yükselişe geçen Tron (TRX) ve piyasaya yeni girecek olan BTT token (BitTorrent token) hakkında sizleri de bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle kısaca tanımlamak gerekirse BitTorrent token, Justin Sun yani Tron protokolünün Ceosu ve kurucusu tarafından hayata geçirilen bir tokendir. Justin Sun yaklaşık 1 sene önce BitTorrent i satın alarak çalışmalarına başlamıştı. Tron ağında çalışabilecek ve BitTorrent kullanımı amacına hizmet edecek bir token üretti. Ekip, şimdi ise BTT ico ve airdrop çalışmalarına hazırlanıyor.

Ico Haberleri

Bugün yapılan açıklamalara göre BitTorrent tokenin Ico bilgileri de paylaşıldı. Bu paylaşılan bilgilere göre Ico işlemi, 28/01/2019 tarihinde başlayacak ve Binance üzerinden yapılacak. Yatırımcılar BNB (Binance Token) yada TRX ödeyerek BTT alabilecekler. Bu ico'yu değerli yapan bir özellik ise, Binance'nin ilk ico'su olma özelliğidir. Söylenenlere göre 1 BTT=0.0001 USD olacak.

Airdrop Haberleri

Ayrıca yine bugün BTT airdrop bilgileri de paylaşıldı. Airdrop'u destekleyecek olan borsalar resmi olarak listelenmese de BitTorrent Vakfı airdrop ile ilgili ilk bildileri duyurdu. Bu bilgilere göre ilk airdrop 11 Şubat 2019 tarihinde yapılacak ve ilk olarak 10.890.000.000 BTT elinde TRX tutanlara dağıtılacak.

Binance borsası hesabında Tron bulunduranlara, 1 TRX e karşılık 0,11 BTT dağıtacağını açıkladı. Diğer borsalar ve soğuk cüzdanlardaki airdrop oranı henüz kesinlik kazanmadı diye biliyorum. Ayrıca airdropun belirli periyot ile 2025 yılına kadar devam edeceği söyleniyor.

Önemli Hatırlatma

Arkadaşlar bu bilgiyi sizinle paylaşmaktaki amacım herhangi bir algı yapmak, bu kripto paraların reklamını yapmak ya da yatırım tavsiyesi vermek değildir. Kripto piyasasında olanların da bildiği üzere Tron popüler bir coin ve birçok kişinin cüzdanında ya var olmuştur ya da hala vardır. Paylaşımdaki amacım sizleri bilgilendirmektir. Yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir.