• 19-03-2018, 11:48:48
  #1
  Koç ve Sabancı’dan ortak kripto para birimi geliyor TCcoin
  Son dönemde hem global hem de yerli kripto para dünyasında önemli gelişmeler yaşanıyor. Bir tarafta Google‘ın “kripto para reklamlarını yasaklayacağız” açıklaması yer alırken, diğer tarafta Türkiye’nin yerli kripto para birimi NeXpara‘nın faaliyetlerini durdurması bulunuyor. Ancak geleceğe yönelik önemli bir gelişme daha bulunuyor. Koç ve Sabancı’dan ortak kripto para birimi geliyor.
  Ulusal basında çıkan haberlere göre Koç ve Sabancı Holding, dijital para üretimi için ortak şirket kurmak üzere çalışmaya başladı ve projeye TCcoin ismi verildi. Yapılan açıklamaya göre proje gerçekleşirse bireysel girişimcilerin ya da “adı-sanı bilinmeyen” şirketlerin çıkardığı kripto para dönemi kapanacak. Projenin sahibi olan Tcc Teknolojileri A.Ş.‘nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, dijital paranın güvenilir olduğunu göstermek için büyük holdinglere teklif götürdüklerini, onlardan da olumlu yanıt aldıklarını açıkladı. Holdinglerle ortak bir şirket kurmak için çalışmaların başladığını belirten Manas, “Bu projeyi başlattığımızda dünyada ilk kez arkasında büyük holdinglerin olduğu sanal parayı kullanıma sunmuş olacağız” diyor.
  TCcoin ürün satışında kullanılabilecek Holdinglerin çıkarılacak TCcoin‘i ürün satışında da kullanması bekleniyor. Koç Holding’in benzin istasyonlarından ev aletlerine hatta arabaya kadar ürettiği birçok ürünü dijital parayla satabileceği belirtiliyor. Aynı şekilde Sabancı Holding’in de tüketicilere ürün satışını bu yolla yapabileceği ifade ediliyor. Alphan Manas, “Projedeki şirketlerle ortaklık yapmamızın amacı kamu otoritesinin bu alanda regülasyonu çıkarmasına zemin hazırlamak. Bugün Türkiye’de ICO yapılabiliyor. Yasal kısıtlama yok. Ama biz yine de büyük gruplarla beraber bunu yapmak istiyoruz. Birlikte hareket edilirse bu olur” dedi. Manas , Türkiye’nin özel radyo süreci yaşadığını, düzenleme olmadan çıkan yayın kuruluşlarının daha sonra yasalarla yoluna devam ettiğini belirterek, “Dijital para da dünyada böyle yürüyor. Holdinglerle projeyi yaptığımızda, yatırımcının güveni sağlanacak” dedi. Arkasında üretim gücü olmayan dijital paraların saadet zinciri gibi algılandığını belirten Manas, “Biz bunu kıracağız” açıklamasında bulunuyor.
  Kaynak: NTV
  Kaynak: https://www.log.com.tr/koc-ve-sabanc...irimi-geliyor/
 • 19-03-2018, 12:24:59
  #2
  Bugün Türkiye’de ICO yapılabiliyor. Yasal kısıtlama yok. Ama biz yine de büyük gruplarla beraber bunu yapmak istiyoruz. demişler, bakanlar falan o kadar bas bas bağırdılar çağırdılar ne oldu? yani para babaları birleşince serbest mi oluyor şimdi?