• 17-02-2018, 16:38:37
  #1
  Suudi Arabistan Merkez Bankası, ödemelerin daha hızlı, daha şeffaf ve ucuz olması için Ripple ile anlaşmaya vardığını duyurdu
  Suudi Arabistan Merkez Bankası blok zinciri teknolojisiyle yurt içi ve yurt dışı ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için ABD merkezli Ripple ile sözleşme imzaladı.

  Körfez yetkilileri fintek kullanımında yeni yöntemlerin keşfedilmesi için ilk pilot programını böylece başlatmış oldu.
  Aynı zamanda bir kripto para birimi de olan Ripple sayesinde bu teknoloji ilk kez bir merkez bankası tarafından ülke içerisindeki diğer bankalar tarafından da kullanılabilir hale getirilmiş oldu.

  BİTCOİN İÇİN UYARMIŞLARDI

  Suudi Arabistan Merkez Bankası daha önce vatandaşları bitcoin alım satımlarından uzak durması için uyarmış, gerekçe olarak da bankanın düzenleme yetkisinin dışında kalması gösterilmişti.

  Ripple tarafından açıklamada Suudi Arabistan'ın bu hamleyle daha hızlı, ucuz ve şeffaf uluslararası para transferi yapacağını iddia ediyor. Ripple, sınır ötesi bir para transferi işlemini 4 saniyede yapabileceğini belirtirken bu süre ethereum için 2 dakika üzerinde. Geleneksel bankacılıkta ise uluslararası işlemler 3 ila 5 gün zaman alabiliyor.

  Geçtiğimiz günlerde Ripple yine bir bir başka körfez kuruluşu UAE Exchange ile anlaşma imzalamış, Western Union da aynı teknolojiyi test ettğini belirtmişti.

  Suudilerin komşu BAE merkez bankası ile uluslararası transferde kabul görecek yeni bir kripto para üzerinde çalıştığını BAE Merkez Bankası Başkanı Mübarek Reşat El Mansur açıklamıştı

  Benim Notum:

  Sürekli söyledim. Devletler kripto paralar ile çalışmak zorunda. Herkes bana demediğini koymadı. Şimdi ne oluyor arkadaşlar? Nerede o bana tepkiler yağdıranlar. Bitcoin 1.000.000 tl/dolar görecek dediğimde deli diyenler neredeler? Yerinizi alın dediğimde bir şey bilmiyorsun diyenler neredeler? Çok değil 2-3 yıla bitcoin beklediğim hedefe ulaşacak. Ve şimdiden yerini alıp sabredenler kazanacak, ben bunu bilir bunu söylerim.

  Ne demiş mevlana hazretleri:

  Alıntı
  Ey Can! Sana bir daralma gelirse yararınadır; Kaygılanma! Sürekli yaz mevsimi olsaydı, Güneş Bahçeyi Yakıp Kavururdu.
  Kaynakçılar için kaynak: Suudi Arabistan Merkez Bankası ve Ripple sözleşme imzaladı - Bloomberg HT

  Multi Konudur: https://www.btcfrm.com/basindan-habe...-imzaladi.html
 • 17-02-2018, 16:47:29
  #2
  artar mı dersiniz ripple
 • 17-02-2018, 17:13:51
  #3
  CoLee adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  artar mı dersiniz ripple
  Bu haberi görenler ooo riplle çıkacak diyip alım yaparlarsa elbette artacaktır. Ben ripple'daki ve stellardaki ışığı çok önceden gördüm yaklaşık 1 TL civarlarında iken

  Şu anda hamd olsun 4,30 tl yi gördü. O yüzden benim için düşsede çıksada daha önümde 10 ay bekleme sürem var. En az 1 yıldan aşağı satmayı hedeflemiyorum.

  Sabır varsa nimette vardır. Ekmek bile tarladan önce buğday oluyor sonra değirmende un oluyor sonra ustalar tarafından pişip geliyor soframıza.

  Hergün yediğimiz ekmek bile bu kadar meşakatli gelirken soframıza. 1-2 ayda milyoner olacağım düşüncesiyle yatırım yapanlara gülüyorum
 • 17-02-2018, 17:13:56
  #4
  Artar ve deger kazanir ama kisa vadede. Cunku uzun vadede arabistan diye bi ulke kalmayacak..