Anket Sizin Fikriniz Nedir?
Toplam Katılımcı Sayısı: 40
Sizin Fikriniz Nedir?
Yükselecek
%55,00 (22 Oy)
Yükselmeyecek
%17,50 (7 Oy)
Aman Banane
%27,50 (11 Oy)
 • 09-02-2018, 08:03:47
  #1
  Platin üye
  Rus basınına kripto para hakkında konuşan Moskova merkezli Finam yatırım şirketi uzmanı Leonid Delitsin, "Bitcoin Nisan veya Mayıs ayında bin dolarına altına düşecek" dedi.

  Son dönemde gündemden düşmeyen kripto paraların düşüşü hakkında çarpıcı bir açıklama daha geldi. Aralık ayında 16 bin doları gören Bitcoin'in, önümüzdeki aylarda 1000 doların altına kadar düşeceği belirtildi.

  "BİTCOİN ARTIK YÜKSELMEYECEK"

  Yatırım uzmanı Leonid Delitsin, "Bitcoin'in daha da düşeceğini düşünüyorum. Şimdi insanlar değerinin nasıl düştüğünü görüyor, geleceğe bakıyor ve Bitcoin'in şu anki değerde olmayacağını anlıyorlar. Bu şu anlama geliyor ki, Bitcoin artık yükselmeyecek ve bu yüzden daha önce 2-3 ay içinde zengin olma umuduyla Bitcoin alan herkes bunun gerçekleşmeyeceğini anlıyor. Hızla zenginleşmek isteyenler şimdi Bitcoin'leri satmaya devam edecek ve sanırım, Nisan veya Mayıs ayında Bitcoin'in değeri 1000 dolar düzeyinde olacak." şeklinde konuştu.

  "AYAKTA KALACAK AMA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

  Kripto paraların tamamen yok olmacağını söyleyen Delitsin, "Eğer geçmişe bakarsak yine ani yükseliş ve düşüşleri görürüz. Tarih içinde çok kez dramatik U-dönüşleri oldu. Bu demiryolları, telefon ve parayla da ilgili. Günümüzde kullandığımız para zamanında altın ve gümüşten kağıt paraya kadar yol kat etmişti. Bu yüzden kripto para piyasasının ayakta kalacağını ve gelişeceğini ve kendi temposunda yükseleceğini düşünüyorum, ama bu yükseliş, geçen yıl beklendiği kadar hızlı olmayacak" dedi.

  Bilgi
 • 09-02-2018, 08:09:42
  #2
  Bencede yukselmeyecek yeni taktik geliyor iyi durun btc nin yerini baska bir coin alacak ve bu is para makinasi olacak bitcoin millete bir ornek olarak gosterildi yakinda degeri azalacak.
 • 09-02-2018, 08:59:56
  #3
  rusya cripto paradan en çok zarar görecek ülkelerden biri, zira hukuk diye bir şey hemen hemen yok sayılır devlet bir günde herşeyinize çökebilir. bu yorumlar dezenformaasyon çalışması olabilir zira fiziki olarak tamemen engelleme imkanları yok
 • 09-02-2018, 10:08:29
  #4
  O zaman kesin yukselecek 😏
 • 09-02-2018, 15:46:44
  #5
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Dublinmerkez adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  rusya cripto paradan en çok zarar görecek ülkelerden biri, zira hukuk diye bir şey hemen hemen yok sayılır devlet bir günde herşeyinize çökebilir. bu yorumlar dezenformaasyon çalışması olabilir zira fiziki olarak tamemen engelleme imkanları yok
  Rusya Haziran gibi regülasyon yayınlayan ilk ülke olacak,
  Sibirya taraflarında madenciler için özerk bir bölge için hazırlık yapıyor,
  Yine madencilerin yatırımını çekmek için vergi konusunda kolaylık sağlayacak.
  Hali hazırda 5 cent'den elektirik satabiliyor madencilere.

  Rusya, Çinden sonra en kazançlı çıkacak ülkedir Kripto paralar konusunda.
 • 09-02-2018, 16:38:06
  #6
  Ben bir süredir kendi çapımda bu piyasaları takip edip yatırımlarda bulunmaya çalışıyorum. Bu diceklerim biraz daha borsa grafiklerini takip eden arkadaşlarında onaylayacağı bir şeydir. Piyasada gördüğümüz bir çok kripto para adı altında varlığını sürdüren Coin, Token ve ICO lar var. Bir çoğunun projeleri var bunlar üzerine geliştiriliyor bu varlıklar.

  Geçen senenin son çeyrek diliminde hepsi tavan fiyatlara vurmuştu şimdi ise bir çoğu tabanda sürünmekte. Büyük yatırımcıların bir çoğu karlarını çekip banka hesaplarına koydular fakat bu taban fiyatlardan kaynaklı olarak bu fırsatı değerlendiriceklerdir. Arz talep olduğu sürecede yükselmeye devam edecektir. Bana kalırsa kripto para dünyası şu an tatil döneminde. Arkasında proje olmayan ve şişirilmiş varlıklar piyasa içerisinde kaybolacaktır. Yatırımcılarda bunu izleyerek timsah pozisyonuna bürünmüş durumdalar. Yani bir çok kripto varlık eskisinden daha iyi bir şekilde yılın 2. yarısında yükseliş göstereceklerdir.

  Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber benim düşüncem Ripple, Bitcoin, Cordano, Tron önde olmak üzere büyük yükselişlere gebedir. Bunların yanı sıra Stellar bildiğimiz üzere Ripple ın kurucularından Jed McCaleb tarafından geliştirilmiş bir kripto varlıktır. Bitcoin değer kaybetse bile bu piyasanın demirbaşıdır. Onu geçicek kripto paralar olucak ama Bitcoin yine 13-14 bin dolar seviyelerinde kalabilir.

  Şahsi düşüncem ise yıl sonuna kadar uçuk bir fikir olmasına rağmen 110 bin dolar dır. Bu piyasalarda daha çok şey değişecek şekillenecek. İzlemeye devam etmemekte mantıklı adımlar atmakta fayda var.

  Bunlar yatırım tavsiyesi değil sadece bir fikir yazısıdır