Anket Bitcoin 20 bin doların üstüne çıkacak mı
Toplam Katılımcı Sayısı: 100
Bitcoin 20 bin doların üstüne çıkacak mı
Evet çıkacak. Eminim
%62,00 (62 Oy)
Hayır kesinlikle çıkmaz.
%39,00 (39 Oy)
 • 06-02-2018, 01:46:10
  #1
  'Bitcoin insanlık tarihinin en büyük balonu' diyen ekonomistler var evet ama aynı zamanda Türkiye'de ve dünyanın her yerinde bazı yatırımcılar bu durumu bir fırsat olarak görüyorlar. Peki bu insanlar ne yapmalı? Bu konuyu sadece forum üyelerinin yaptıklarını değerlendirmek ve belki diğer Coin yatırımcılarına yardımcı olur diye açmak istedim. Bitcoin bugün 7 bin dolara kadar geriledi ve ilerleyen zamanlarda 5 bin doların altına kadar ineceği söyleniyor ama elbette medya bu, Türk parasıyla 100 bin TL'ye kadar ilerleyeceğini söyleyenlerde var. Siz ne düşünüyorsunuz? Elinizdeki kripto paraları maliyetine bozdurmayı, daha fazla zarar etmeyi göze almayarak bozdurmayı yada bu düşüşün yılın son aylarında yükselececeğini düşünerek bozdurma yerine bekleye mi düşünüyorsunuz?
  Kendi fikrimi de belirtmek istiyorumi. Evet Bitcoin düşüyor ama bence ele alınması gereken konular var. Şimdi Amerika'da ve birçok ülkede Bitcoin'i yasaklıyor ama bu tür ülkelerin karşısında çok ciddi rakiplerde var. Örnek vermek gerekirse Amazon, Alibaba ve sosyal girişimler. Bu tür girişimler genelde Bitcoin'in yasaklandığı ülkelerde bulunuyor ama ya bu tür büyük siteler, yani paranın döndüğü siteler dolar, avro yada diğer paraları zengin etmek yerine neden kendi parasını çıkarma kararı almasın? Yada Bitcoin gibi bir girişimi kullanma kararı almasın. Dijital bir devirde yaşıyoruz ve kripto para dediğimiz akıllı paraların sadece Amazon tarafından bile kullanılması tam anlamıyla tarihe geçecek bir adım olur. Amazon'un yanında diğer bütün siteler Coin kabul ederse yer yerinden oynar.
  Son olarak ben Bitcoin'in tekrar 20 bin $ dolar seviyelerine çıkacak mı çıkmayacak mı konularına değinmek istiyorum. Sağdan soldan borç alarak bu işe korkarak giren insan sayısı gerçekten çok fazladır. Bu insanlar diken üstünde bu işe girdikleri için fiyatlar düşünce zararına satış yaptılar. Bitcoin fiyatının, Coin dünyasına olan rağbetin artmasıyla tekrar yukarıya çıkacağını da sanmıyorum. Her ne kadar açık kaynaklı bile olsa, ip başkalarının elinde. Milyarlarca dolarlık bir yatırım, viral reklamlar ve benzeri şeylerlerle düşüşün çok ani yükselişi olacak diye düşünüyorum ama ne zaman? Saygı çerçevesinde sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.

  Ayrıca size birkaç örnekte vermek istedim. Üstüne tıklayabilirsiniz.

  Bitcoin'in insanlık tarihinin en büyük balonu olduğunu söylüyorlar -
  www.bloomberght.com/kripto/haber/2092824-roubini-bitcoin-insanlik-tarihinin-en-buyuk-balonu

  Bitcoin 2018 yılında 100 bin dolar olacak? Balon mu gerçek mi -

  www.youtube.com/watch?v=mUAZn_MZlMY


  BİTCOİN ŞUBAT 2018 TEHLİKESİ

  www.youtube.com/watch?v=u0qpesVpAqQ
 • 06-02-2018, 01:49:23
  #2
  Emekli :)
  100 bin dolar olmaz...

  Sene sonuna kadar göreceği rakam 30000$ ve üstü.
 • 06-02-2018, 01:50:59
  #3
  şahsım adına yazıyorum bitcoine ufakta olsa yatırım yaptığım için asıl balon benmişim ne idi belirsiz şeye zaten bel bağlamak peh ..
 • 06-02-2018, 01:56:36
  #4
  Misafir adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  100 bin dolar olmaz...

  Sene sonuna kadar göreceği rakam 30000$ ve üstü.
  Her senaryoda bozdurmamak gerektiğini düşünüyorum. Yoruma göre kısa bir hesaplama yapıyorum ve şu çıkıyor.

  8 bin dolar diyelim. 8 bin dolar iken aldığın 1 tane Bitcoin, yılın son aylarında 30 bin dolar olduğunda tam 22 bin dolar kar etmiş olsun.

  Türk parasıyla bakmak yanlış olacak ama yine de bakalım. 27 bin TL diyelim. Yılın sonunda 113 bin TL yapar. 86 bin TL'ye yakın kar etmiş olursun. Tabi bu iyi senaryoydu
 • 06-02-2018, 02:04:41
  #5
  Üyeliği durduruldu
  4 bin dolar sonrasında çıkışa geçicek
 • 06-02-2018, 02:09:00
  #6
  Lordbey adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  4 bin dolar sonrasında çıkışa geçicek
  Bu konu silinmezse ve eğer böyle bir şey olursa ne kadar ünleneceğinin farkında mısın

  Şaka bir yana ben 4 bin dolar değil en düşük 6 bin dolar bekliyorum. Şu anda 6.850 dolar oldu ve ben ne zaman baksam kaç gündür hep düşüyor. Yapılan haberlerin etkisi çok büyük.

 • 06-02-2018, 02:12:10
  #7
  Üyeliği durduruldu
  akcyseo adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu konu silinmezse ve eğer böyle bir şey olursa ne kadar ünleneceğinin farkında mısın

  Şaka bir yana ben 4 bin dolar değil en düşük 6 bin dolar bekliyorum. Şu anda 6.850 dolar oldu ve ben ne zaman baksam kaç gündür hep düşüyor. Yapılan haberlerin etkisi çok büyük.

  ben 1 hafta kadar önce forumdan ismini vermim bir abimiz.. arkadaş listemde mevcut. telefonla elindeki btcyi ya elinden çıkar yada 4 k zarar edersin en az diyordum kaldı ki bu benim öngörüm kimse 8 k bandını göremez diye safsata yapıyordu çok takip ettim yorum yapmak istemiyorum param olsa site alır aylık öyle yada böyle oynayacağım kumarı elle tutulur gözle görülür bir item ile devam ederim.. btc koin alt koinlerin bana göre kumardan hiç bir gfarkı yok parayı kazanan hep borsalar hangi borsa zarar açıkladı var mı bildiğiniz bir borsa ?  ///// not olarak ekleeyim bu gün 6 k 5 k aralığına düşerse şaşırmam
 • 06-02-2018, 02:19:22
  #8
  Lordbey adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  ben 1 hafta kadar önce forumdan ismini vermim bir abimiz.. arkadaş listemde mevcut. telefonla elindeki btcyi ya elinden çıkar yada 4 k zarar edersin en az diyordum kaldı ki bu benim öngörüm kimse 8 k bandını göremez diye safsata yapıyordu çok takip ettim yorum yapmak istemiyorum param olsa site alır aylık öyle yada böyle oynayacağım kumarı elle tutulur gözle görülür bir item ile devam ederim.. btc koin alt koinlerin bana göre kumardan hiç bir gfarkı yok parayı kazanan hep borsalar hangi borsa zarar açıkladı var mı bildiğiniz bir borsa ?
  ///// not olarak ekleeyim bu gün 6 k 5 k aralığına düşerse şaşırmam
  Bende bugün için tahminimi bu mesajın altına ekleyeyim. Bugün 7K altında kapatacağını düşünüyorum.
 • 06-02-2018, 02:20:42
  #9
  Üyeliği durduruldu
  ya bu çiflik bankçılar ne oldu kayboldular : (kahkaha emojisi bulamadım bunla idare etsinler)