• 05-02-2018, 16:05:21
  #1
  ABD'nin üç dev bankası Bank of America, JP Morgan Chase ve Citigroup, müşterilerinin mağdur olmasını engellemek için kredi kartlarıyla Bitcoin alınmasını durdurdu.

  İstikrarsızlıkları nedeniyle finans uzmanları tarafından uzak durulması gerektiği yönünde uyarılar yapılan kriptoparalar, birçok kişi için hızlı zengin olma yolu olarak görülüyor. Öyle ki, insanlar borçlanarak bu kripto paralara yatırım yapıyor.
  Bankaların bu hamlesinin ardında yatan sebeplerden birisinin siber korsanların bilgilerini ele geçirdikleri kartlarla kripto paralar alması olarak gösteriliyor. Bu paraların altında yatan sistemler gizlilik üzerine kurulu olduğundan, suçluların saptanması ve takip edilmesi de neredeyse imkansız bir hal alıyor.

  BANKALAR ENDİŞELİ
  Öte yandan kripto para piyasasının istikrarsızlığı nedeniyle, bankalar müşterilerinin kredi borçlarını kapatamayacağından çekiniyor.
  Bu bankaların kredi kartlarıyla artık kripto para satın alınamazken, Bank of America ön ödemeli banka kartlarının bu işlem için kullanılmaya devam edilebileceğini açıkladı.
  Kaynak: http://www.ekopara.com/abd_li_bankal..._durdurdu.html
 • 05-02-2018, 16:11:42
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Zamanında Kuveyttürk ve Türkiye Cumhuriyetine “Vergi için durduruyor aç insanlar, ülke battı, bankalar islamcı.” Gibisinden yaftalar atan üyeleri ısrarla konuya bekliyorum. Hayranı oldukları ülkeden beklendik hareket geldi