Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Umarım sağlık sıhhat iyidir.

Daha önce bir konu açmıştım hatta epey insanla tanıştım ve konuştum. Bahaneyle 3-5 bir şeyler daha öğrenmiş oldum. Her neyse sektörde ciddi sıkıntı var.
1- Fatura kesilmiyor
2- Sözleşme yapmaya korkuyorlar (Para vereceğim haklarımı korumam gerekiyor + yapan kişi para alacak haklarını koruması gerekiyor) Telifi var, para alışverişi var, oyunu yarı yolda bırakmak var, oyunun kodlarını başka yerlerden alıp yapmak var, bir sürü şey var

10 yıldır buralarda aktif olarak iş yapan, dünden bugüne olabildiğince ahlaki ve etik değerlere önem vererek ticaret yapmış bir insanım. Ekonominin ve hayatın berbat olduğu dönemlerde zarar etmek istemem. Her neyse oyundan biraz bahsedelim.

Oyunu mümkünse Multiplayer istiyorum. Fakat Singleplayer yapan arkadaşlarda yazarsa sevinirim, duruma göre bu değişebilir ama önceliğim Multiplayer, imkanlara göre Singleplayer'a geçiş yapabilirim.

(Asset giderleri tamamen oyun dışındadır, yani bana aittir) Tamamen assetlere dayalı bir çalışma yapılacaktır. Assetler üzerinde ışık v.b oynamalar yapılarak bir taban oluşturulacaktır. Kısacası hem ucuz hem kolay hem de güzel bir şey ortaya çıkmış olacak. Örnek birkaç oyun ismi vereyim isterseniz onlara bir göz atın; "Devour" ve "Pacify" bakabilirsiniz.
Bol scary camli bir korku oyunu istiyorum. Şu devirde verilemeyecek bütçeleri söylemezseniz çok mutlu olurum. Yapılacakları ve bütçeyi konuşmakta fayda vardır, bu yüzden yazışmayı ve iştişare yapmayı isterim.

Son olarak Multiplayer ya da Singplayer farketmeksizin Unity üzerinden herhangi bir türde oyun yapabilen varsa, bu arkadaş bana yazabilirse sevinirim. Fikirlerim değişebilirim, gerçekten oyun yaptırmak istiyorum ve içime dert oldu. İlgilenenler özelden yazarda mutlu olurum.

DM atarken şu soruları cevaplayarak atarsanız sevinirim:
-Daha önce oyun yaptınız mı? Yaptıysanız gösterir misiniz?
-Fatura kesiyor musunuz?
-Sözleşme yapacak mıyız?
-Aklınızdaki fiyat nedir(konuda bahsi geçen örnek oyunlara baktıysanız eğer)


NOT: Benim hakkımda öğrenmek istediğiniz şeyleri sorabilirsiniz. İsterseniz adresimden, referanslarımdan, vergi levhama kadar gönderebilirim. Sorun yok


İyi forumlar