• 24-01-2023, 04:25:11
  #1
  merhabalar 4 gün önce ipxo a kayıt oldum vede gerekli bilgileri doldurdum halen hesabım onaylanmadı ek olarak bir işlem mi sağlamam lazım?
  yoksa direkt olarak hesabıma para mı yüklemem gerekiyor kiralayabilmem için vede ortalama ne kadarlık bir sürede teslim ediliyor kiraladığımız subnet adresleri

 • 24-01-2023, 04:53:16
  #2
  IPXO, IP adresi kiralama hizmeti veren bir şirket olduğu için, kayıt işlemi sonrasında hesabınızın onaylanması gerekebilir. Onay işlemi, doğrulama amaçlı bilgilerinizin doğru olduğunu doğrulamak için yapılır. Eğer hesabınız hala onaylanmadıysa, hizmet sağlayıcınıza başvurabilir veya onların destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.
  Subnet adresleri kiralama işlemi için, hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması gerekir. IPXO tarafından sunulan hizmetlerin fiyatları ve kiralama süreleri web sitesinde yer almaktadır. Teslim süresi, ödeme işlemi ve doğrulama işlemlerinin tamamlanmasından sonra başlar ve genellikle 24 saat içinde tamamlanır.
 • 25-01-2023, 14:15:37
  #3
  Şirketi onaylatmanız gerekiyor, ama ingiltere merkezli oldukları için bizdeki sistemi anlamakta zorlanıyorlar.

  Size muhtemelen mail atmışlardır, gelen kutunuzu kontrol edin. Şirket kuruluşuna dair evrak istiyorlar fakat vergi levhası yeterli olmuyor. Kendilerine e-devletten bulduklarım dahil tüm belgeleri gönderip Türkiye'deki kanunlara göre şirket kuruluşuna ve varlığına dair başka bir belge olmadığını açıkladım. Ancak öyle kabul edip şirketi onayladılar. Bir de spam kullanımlara karşı hizmet sözleşmenizi falan istiyorlar, ilgili kısmı kırpıp atarsınız.

  Kısacası, biraz yazışmak gerekiyor.

  Subnetler anında teslim ediliyor fakat bazen ASN ataması ve ROA subnetin mülki sahibine kalabiliyor nasıl oluyor anlamadım, o zaman sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Aldığım subnetin sahibi ASN'yi 4 günde güncellemediği için iade etmişlerdi bana geri. Sonra farklı bir subnet aldım direkt ASN değişti, ticket açıp whois kayıtlarını da yaptırdım.

  Subnet satmak için RIPE'daki yönetimine yetkili olarak IPXO'nun eklenmesi gerekiyor fakat benim aldığım ilk subnetin işlemleri neden sahibine kaldı anlamadım. Otomasyonun bazı kısımları da stabil çalışmıyor ama yine de iyidir IPXO.