Merhaba arkadaşlar, malum bir kaç hafta önce bir çok kişinin başına gelen 13 Yaş sınırından dolayı hesap kapanma problemini biliyorsunuz.

Bizimde başımıza geldi ve işletme hesabımız kapandı, çeşitli arkadaşlar bu sorunu çözebileceğini ifade ettiler fakat xx.xxx gibi rakamlardan bahsediyor herkes.

Bu bir mağduriyet ve kişiye özel bir sorun değil, o yüzden nasıl hesabı açtırdım sizlere ücretsiz bir şekilde paylaşmaya karar verdim.

Kapanan hesabım işletme hesabı ve şirketimin hesabıdır. Aşağıda yer alan e-posta adreslerine sizinle paylaşacağım metni iletin ve gerekli evraklarınızı ekleyin.

help@instagram.com,
complaint@instagram.com,
security@mail.instagram.com


Hello,

I am the administrator of the Instagram corporate account with the username [USERNAME]. Last week, while using the Instagram application, I received a warning to enter your date of birth for my business account. Since it is a business account, I entered my company's founding year and my Instagram account was blocked immediately.

I realized later that you requested my personal date of birth, not the establishment date of the company. Can you help me with this? I am attaching the documents belonging to me and my company. Thank you and have nice work.

* A document proving that I am a company official.
* My Identify
* Republic of Turkey Company Tax Certificate
Bu mesajın yanı sıra işletme hesabı olduğu için şirketimin vergi levhası, şahsi kimlik fotoğrafım ve e-devlet üzerinden alınmış şirket yetkilisi olduğuma dair belge.

Bunları ilettikten 1.5 hafta sonrasında hesabım açıldı.