Emlak Ofisine Ortaklık Fırsatı - Marka İmajı Bulunan Bir Ofis - R10.net
 • 08-06-2019, 20:25:36
  #1
  İstanbul - Esenler'de bulunan babamın emlak ofisine ortak arıyoruz. Ofisin fotoğraflarını isteyenlere atabilirim, konumunu, işlerini vs. Veya direk gelip babamla yüz yüze konuşabilirsiniz.
  Ofis 2 kademeden oluşuyor. Ön tarafta evrakların bulunduğu 2 adet kitaplıkvari bir dolap, büyük bir masa, üzerinde ofis malzemeleri, 4 adet koltuk, 1 adet elektrikli ısıtıcı, 2 adet büyük istanbul ve trakya bölgesi haritası, arka tarafta da küçük bir televizyon, lavabo, yatak ve benim bazı kitap ve evraklarımı bulundurduğum kitaplık var. Aslında küçük bir yer fakat ben de şahit oluyorum bulunduğumuz bölgenin en iyi emlakçısı olarak görülüyor dürüstlüğünden dolayı babamın.
  Yaklaşık 10-15 emlak ofisi ile eş zamanlı çalışılıyor. Eskiden sahibinden kurumsal üyelikleri vardı ben ilgileniyordum ancak 2. sene yoğunluktan dolayı gerekli görmedik.
  Babam zaten aşırı yoğun olduğu için gelen ortağımız gayrimenkuller ile ilgilenecek yani ofiste duracak. Babam hafta içi neredeyse 4-5 gün trakya bölgesinde oluyor. Veya gelecek ortağımız babamla birlikte gider ben ofiste dururum.

  Aylık geliri babama sorduğumda şunu dedi: Yeri geliyor aylık 20.000 TL kazanıyoruz ama yeri geliyor 2 ay iş olmuyor. Bu ay mesela kendine Çanakkale'den 20.000 TL'lik arsa aldı ve 35.000 TL'ye sattı. 5.000 TL'yi de yollarda falan harcasa 10.000 TL sadece bu satıştan kar etti. Ayrıca belirtmek isterim 4 yıldır özel okulda okuyorum. Evi geçindirebiliyor bu meslekle yani.
  Babam yaklaşık 25 senedir emlak sektöründe, hatırladığım kadarıyla 5-6 yıldır ofisinin konumu burası. Bundan önce de 3 arka sokak önündeymiş zaten.

  Kira bedeli 600 TL imiş. Aylık büyük ihtimal bölüşünür. Faturalar vs.
  Ofis ismi: Güneş Emlak Arsa ve Gayrimenkul Ofisi
  Ortaklık bedeli: 10.000 TL (%49 hisse) düşünüyoruz. Bu konular hakkında bilgim yok ama noter huzurunda imzalarla ödemeyi halledebilirsiniz sanırım. (%50 hisse isterseniz 15.000 TL miktar olur.)

  Ciddi düşünenler için ilk başta telefonla babamla birlikte görüşürsünüz, sonra ofisimize gelip bir çay içersiniz. Hatta satış esnasında ben de ortamda bulunurum.

  Ek olarak ofiste freelancer olarak işlerinizi de yapabilirsiniz.

  ++ Ben babama söylüyordum hep emlak sitesi açalım, ilan sitesi açalım diye ancak internet ortamını pek sevmiyor. Yeni ortağımız ile birlikte bu çalışmaları yürütebiliriz.
  Ayrıca evi uzak olanlar için ofisin arkasında yatak mevcut. Haftanın belirli günleri kalabilirsiniz.
 • 09-06-2019, 11:00:36
  #3
  vertayazilim adlı üyeden alıntı
  Ortaklık bedeli çok uygun geldi bana tam emekli işi
  Evet hocam uygun tuttuk. Ayrıca en geç 3-4 seneye İstanbul'dan ayrılacağız ve ofisin tüm hisseleri büyük ihtimal alan kişiye kalacak. İşi de öğrenmiş olur o zamana kadar tabii.