DİKKAT! Makale Alım ve Satımlarında Taban Fiyat Uygulaması! ( 16.04.2019 - Güncellendi...) - R10.net
 • 21-04-2019, 15:44:20
  #1
  Merhabalar,

  Makale kategorisinde 4 yıldır süren taban fiyat uygulamasını güncelleme kararı aldık. Satıcıların yükselen piyasaya uyum sağlama talebi, alıcıların da makalelerden sağlayacağı memnuniyeti artırmak adına fiyatları güncelledik.

  Bu konuda alıcıların düşük fiyata yazdırması, yazarların ise yeni taban fiyata uygun daha kaliteli işler çıkartmasını beklemekteyiz. Karşılıklı memnuniyetle kategoriyi canlandırmak adına hem yazarlarımız hem alım yapan kişilerin daha iyi bir R10.Net ortamında alışveriş yapmasını temenni ederiz.

  Makale siparişi verirken yada yazarken; KELİME BAZLI 0,015 TL olarak ücretlendirme yapılması zorunludur! Bu bağlamda; 100 kelime 1.50 TL, 200 kelime 3 TL gibi bir ücretlendirme alt yapısı oluşmaktadır. Üyeler, bu ücretlendirmeleri sunduğu hizmete göre, artırmakta özgürdür. Lakin, altı ücretlendirmeler yasaklanmıştır.

  Bu Kuralın Getirileri Nelerdir?
  Bu kural sayesinde, tüm makale yazarları daha iyi gelir elde edebilecektir.
  Bir çok üye; 2 TL karşılığında aldığı işleri, 1 TL gibi ücretler ile yazdırmakta, haksız kazanç elde etmektedir. Bunun önüne geçilecektir.
  Serbest Piyasa kavramını, kendine göre şekillendiren ve makale ticaretlerinde düşüşe neden olan kişiler engellenmiş olacaktır.
  Makale konusundaki yazarlar, sundukları hizmeti bu bağlamda tekrar gözden geçirecek, sipariş verenler, yüksek ücret vereceği için; daha iyi bir ayrım yapacaktır.

  Reklam Güncellemesi ( Reklam Verenler İçin )
  Kategori içerisinde banner yada sponsor reklam veren kişi ve/veya kurumlara r10'a destek oldukları için esneklik sağlıyoruz.
  Reklam verenler bazı diğer kategorilerde olduğu gibi Makale Alım Satım kategorisinde de indirimli olarak satış yapabilecekler.
  Ancak bu indirim oranı piyasayı olumsuz etkilememesi açısından maksimum %20 olarak belirlenmiştir.
  Bu bağlamda kelime ücreti 0,015TL 'den maksimum 0,012TL'ye kadar indirim yapma hakkı tanımaktadır.
  100 kelimesi 1,20TL, 200 kelimesi 2,40TL gibi... indirim yapabilir.
  Daha düşük oranda indirim yapılması yasaktır. Reklam veren harici diğer üyelerin de bu şekilde fiyat politikası izlemesi yasaktır. Diğer tüm üyeler alt limit kurallarına uymak zorundadır.

  Editörlük paketleri fiyatları makale fiyatları üzerinden daha düşük yapılamaz.

  Kuralları 1 kez ihlal eden üyeler uyarılır, devam ettiren üyeler 3 günden az olmamak şartıyla uzaklaştırılır. İhlalin devamı halinde ban sureleri 3 gün, 10 gün, 2 hafta, 1 ay, 3 ay, 1 yıl şeklinde uzayacaktır.