Lingusta metodu; İngilizce'yi dinleyerek, tekrar ederek, eğitmenin direktifleri doğrultusunda sorulan sorulara cevap vererek ve dersin sonunda kitapçıktan dersin özetini dinleyip tekrar ederek İngilizce öğrenmenizi hedefleyen bir metotdur. Tıpkı yeni doğan bir bebeğin bir dili öğrenmesinin ilk etapta sadece duydukları ile başladığı gerçeğini, bu eğitimle dinleyerek İngilizce öğrenileceğini kanıtlamak isteyen bir metotdur. Ders süreleri dinleme kısmı 30-35 dakika, okuma kısmı 5-6 dakika sürmektedir. Tüm dersler Goldmaster marka mp3 içine yüklüdür. Dersler günlük takip edilirse ki -eğitimi veren firma bunun olması gerektiğini söylüyor ve bence de öyle olmalı- verim alınıyor. Dersler çok basitten başlamakla beraber bugün işlediğiniz dersin konularını 3.hafta dahi duyabilir ve böylelikle sık tekrar etmiş olursunuz. Sık tekrar edilmesinin sebebi öğrenilen bilgilerin kalıcılığını arttırmak ve aynı zamanda size çaktırmadan hatırlayıp hatırlamadığınızı test etmektir. Dinleme dersi bittikten sonra okuma kısmına hemen geçilmeli ve eğitmenin söyledikleri birebir yapılmalıdır. Dinleme kısmında kitapçıktan takip edilmemeli sadece dinleme ve duyduğunu anlamaya odaklanılmalıdır. Eğitim 99 gün sürmektedir. 99 dinleme+99 okuma. Alacak kişiye orijinal kutusunda mp3+ kitapçık gönderilecektir. Ben ilkini bitirdim ve faydasını gördüğümü düşünüyorum bu yüzden ileri seviye olanı alacağım.

"Lingusta Metodunun Size Sağlayacakları" diye kendi sitesinden alınmış kısa bir derleme aşağıdadır;
  • Bir dili etkin ve akıcı olarak konuşabilmek için o dilde düşünebilmek gereklidir.
  • Lingusta Metodu, Türkçe düşünüp İngilizce konuşmaya çabalamanız yerine İngilizce düşünüp İngilizce konuşmanızı sağlar.
  • Programın ilk 10 ünitesinde eğitmen açıklama ve direktifleri Türkçe yaparak İngilizce’de temel kazanmanızı sağlar. İlerleyen ünitelerde açıklama ve direktifler yarı Türkçe yarı İngilizce olmaya başlar. Programın ortalarına geldiğinizde ise eğitmen artık açıklama ve direktifleri İngilizce ağırlıklı olarak yapar. Bu aşamadan sonra yer aldığınız tüm diyaloglarda doğrudan doğruya İngilizce düşünerek anında karşılık verebileceksiniz.
  • Yeni bir kelime öğrendiğinizi düşünün. Bu kelimeyi ne kadar hatırlamak istesenizde 5 dakika sonra hatırlayamazsınız. Ancak eğer bu kelime size 5 saniye sonra hatırlatılırsa yaklaşık bir dakika süreyle onu hatırlayabilirsiniz. Sonrasında ise yeni bir hatırlatmaya ihtiyaç duyarsınız. Yapılan her hatırlatma ile bu kelimeyi bir öncekinden daha uzun süre ile hatırlarsınız. Hatırlatmalar arasındaki süre gittikçe uzar ta ki sonunda siz bu kelimeyi hiçbir hatırlatmaya ihtiyaç duymadan hatırlayana kadar.
  • Lingusta programı öğrendiğiniz her yeni bilgiyi hafızanızda maksimum kalıcılığın gerçekleştiği doğru zaman aralıklarında hatırlatmak için dizayn edildi. Hafızanızda unutulmaya başlandığı her vakit, ilgili kelimeyi hatırlamanız istenecektir. Bu etkili yöntem sayesinde, klasik yabancı dil kurslarında kullanılan rutin ve monoton tekrarlamalardan kaçınırken, farkında olmadan kısa dönemli hafızadan uzun dönemli yani kalıcı hafızaya doğru hızlı bir ilerleme sağlarsınız.
*Fiyat: 220TL*
*Karşı ödemeli gönderim*