Aydın'da komşusunu öldüren sanığa müebbet hapis - R10.net
 • 10-09-2020, 16:27:53
  #1
  Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Koçak Çayı yakınlarından geçen vatandaşlar, kanlar içinde yatan elektrikçi Mehmet Biçer'i fark ederek, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Biçer'in hayatını kaybettiğini belirledi.

  BAŞI TAŞLA EZİLDİ
  Elektrikçinin çok sayıda bıçak darbesi ile yaralandıktan sonra başı taşla ezilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Olay yerinde yapılan incelemede ise Biçer'in başka yerde öldürüldüğü, cesedinin yaklaşık 40 metre sürüklenerek dere kenarına getirildiğini tespit edildi.

  KOMŞUSU GÖZALTINA ALINDI
  Mehmet Biçer'in evine 400 metre mesafede bulunan poşette de kanlı kıyafetler bulundu. Polis, kanlı kıyafetlerin Biçer'in komşusu olan ve psikolojik sorunları bulunduğu öne sürülen Mehmet Peker'e ait olduğunu belirledi. Peker, İzmir'de yakalanarak Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

  CİNAYETİ İTİRAF ETTİ: GÜRÜLTÜ YAPIYORDU
  Suçunu itiraf eden ve ifadesinde, "Komşum Mehmet Biçer, 10 gündür sürekli gürültü yapıyordu. Bu nedenle uyuyamıyordum. Kendisini uyardım. Ancak beni aşağıladı. Bu zoruma gittiği için kendisini öldürdüm" diyen Peker, tutuklandı.

  MÜEBBET HAPİS CEZASI
  Aydın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sırasında akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor hazırlanan Mehmet Peker, 6'ncı duruşmada müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.
 • 10-09-2020, 16:30:00
  #2
  Keşke kadın haklarınada bu kadar anlayışlı olsalar
  ''Ne Mutlu Türküm Diyene''