DOST DERNEĞİ için 1 Dakikanızı Ayırır Mısınız? - R10.net
 • 28-03-2020, 10:05:27
  #1
  Değerli R10 üyeleri,
  Foruma katıldığım 1 yıllık süreçte kişisel gelişim ve ticaret alanının yanısıra sosyal sorumluluklara da defalarca kez şahit oldum. Forum içindeki dayanışmanın farkındayım ve bu forumda gönlü güzel binlerce kişinin olduğunu biliyorum. Bu nedenle size Dost Derneği'nden bahsetmek istedim.
  Dost Derneği, sokak hayvanlarına yardım amacıyla kurulmuş, başında kamuda çalışan bir öğretmenin bulunduğu, kendisine ait barınağı bulunan, kamuya yararlı bir dernek. Türkiye'nin neresinde olursa olsun şiddete uğramış ya da ağır hastalığa yakalanmış hayvanlara sahip çıkıyorlar. Ayakları kırılmış, kulağı kesilmiş, yüzü asitle soyulmuş, ezilmiş, kurtlanmış, tümöre yakalanmış birçok sokak dostumuzu alarak önce klinikte tedavisini yaptırıp sonra barınakta rehabilitasyon sürecine sokuyorlar. En sonunda da sahiplendirme var elbette.
  Ayrıca okullarla iş birliği yaparak çocukların hayvan sevgisi kazanmasına da ön ayak oluyorlar.
  Sonuç olarak bu bir dernek ve faaliyetlerini sürdürmek için yardıma ihtiyacı var. Zaten maddi sıkıntı çeken dernek, bir de Covid-19 sürecinden sonra iyice sıkıntı çekmeye başladı. Özellikle Covid-19 tedbirleri kapsamında lokantalar kapatıldığı için artık yemek desteği de gelmiyor.
  Ben açıkçası R10 ailesinin buna sessiz kalamayacağını düşündüm. Biliyorum ki çoğumuzun ekonomik durumu iç açıcı değil. Ama derneğin beklediği de çok bir şey değil. Özellikle kısa mesaj ile 10 TL bağış yapılabiliyor ve bu bile dernek için çok büyük bir rakam. Derneğin faaliyetlerine "dostdernegi" yazarak Instagram'dan ulaşabilirsiniz. Yine Twitter'da da derneğe ilişkin tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
  Sevgi ve saygılarımla...


  mesaj ile yardım: DOST10 yazıp 8071'e gönderiliyor.

  havale ile bağış: Ziraat Bankası: TR81 0001 0019 6882 1271 1271 1750 01

  Dernek Web Sitesi: www.dost.org.tr
  karadenizeregli.com
 • 28-03-2020, 10:10:47
  #3
  chedmade adlı üyeden alıntı
  Site adresini düzenleyin hocam.
  Doğrusu bu : dost.org.tr
  düzenledim hocam, teşekkür ederim
  karadenizeregli.com