Ne oldu ne bitti, Yasaklar? - Sayfa 2 - R10.net
 • 28-03-2020, 00:38:33
  #10
  https://resmigazete.gov.tr/
  En doğrusu için beklemek lazım
  Şuanda güncelleme var sanırım;
  RESMÎ GAZETE'NİN YAYIMLANMASI ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.
 • 28-03-2020, 03:48:27
  #11
  Bulunduğum ilçede önlem olarak şehir içi otobüs seferleri 15dk'da bir iken saatte 1 yapmışlar.
  Normalde otobüste 20 kişi gidiyorsa artık 60 kişi gidiyor, müthiş bir düşünce.
  Dahiyane bir fikir.
  Tabi tüm şehri enfekte etmek istiyorsanız.
  Not Defteri
 • 28-03-2020, 04:02:09
  #12
  Türkiye maalesef bu konuda çok geç kaldı. Karşılaştırma ölçek açısında doğru değil fakat yine de; KKTC 14 martta özel sektörü komple 27 marta kadar kapattı, biraz geçte olsa galiba 21 martta da kısmi sokağa çıkma yasağı ilan etti(Yani Acil ihtiyaçlar dışında kimse sokağa çıkmayacak). Türkiye Maalesef hem 28 şubatta umre izni vererek yanlış bir karar verdi hemde oradan dönenleri sıkı karantinaya almayarak ayrı bir hata yaptı. Üstüne ülkeyi karantinaya almayınca maalesef gittikçe daha da kötüye gidiyor. Üstel bir artış var umarım durum tahmin edilen gibi (italya'dan beter) gitmez ve bir an önce hem insanlar EVLERİNDE KALIR hem de devlet buna yönelik gerekli önlemi alır.

  Ha bu arada KKTC bu önlemleri aldı fakat kendi vatandaşı dışında da yabancı uyruklu vatandaşları (Türkler dahil ki özellikle Türklere dedi) ülkeden kovmaktan beter etti. Başbakan Ersin Tatar telefonda katıldığı bir telefon programında “Kazandıkları ve Harcadıkları para, pislettiklerine ve hastane masraflarına yetmez” gibi ve daha da ağır şeyler söyledi. Merak edenler için buyrun linki https://youtu.be/RmiEPGCa2H0

  Yani demek istediğim öyle bir dönemdeyiz ki, daha yeni 72 milyon TL yardım yaptığımız ve her acil durumda başları sıkıştığında Türkiye'den yardım isteyen KKTC bile, böyle bir dönemde bizim vatandaşımızı dahi (ki herşeyi geçtim insanlık ayıbıdır nereli olursa olsun) aç ve açıkta bırakıyor, aşağılıyor, kovuyor. Devlet bu önlemleri bir an önce sertleştirmezse ve durum daha kötü olursa, KKTC bile böyle yaparken, diğer ülkelerden yardım beklemek biraz hayalperestlik olacak. Yardım edecek pek kimsemiz olmayacak.