İddia: Türkiye Doğu Akdeniz'de 170 Milyar Metreküp Rezerv Buldu - R10.net
 • 14-07-2019, 16:33:12
  #1
  Güney Kıbrıs’ın en büyük gazetesi Phileleftheros’un haberine göre, Türkiye Doğu Akdeniz'de doğalgaz keşfetti. Brüksel'deki güvenilir kaynaklar, Fatih sondaj gemisinin Baf çevresindeki faaliyetleri sonucunda 170 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini iddia etti. Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarından ise henüz bir açıklama gelmedi.


  Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetleri sırasında 170 milyar metreküp rezerv bulduğunu iddia etti. Güney Kıbrıs'ın en büyük gazetesi olan Phileleftheros, Avrupa Birliği askeri kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Türkiye'nin sondaj gemisi Fatih'in Paphos(Baf) açıklarında yaptığı operasyonda 170 milyar metreküp rezerv bulduğunu iddia etti.

  Avrupa Birliği, son dönemde birçok AB üyesi ülke tarafından tartışmaya açılan Kıbrıs münhasır ekonomik bölgesi konusunda Türkiye'nin "geri dönmeyeceğini" belirtti.

  AB'nin Türkiye'ye mesajının Doğu Akdeniz'deki yasa dışı eylemleri sonlandırması olduğunu söyleyen haberde, ilk adımın bir müzakere paketinde anlaşmak olduğuna dikkat çekiliyor.


  Haberde, Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400'leri KKTC sınırları içerisine yerleştirerek bölgedeki faaliyetlerini koruma altına alacağı iddiasına da yer verildi.

  HENÜZ AÇIKLAMA GELMEDİ

  Haber7'nin haberine göre Yunan haber sitelerinde son dakika olarak yer alan haberlere göre Türkiye, Fatih sondaj gemisinin çalışmaları sonucunda Doğu Akdeniz açıklarında 170 milyar metreküp doğalgaz buldu.

  Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarından ise henüz bir açıklama gelmedi.

  Kaynak
 • 14-07-2019, 16:38:33
  #2
  CagdasER adlı üyeden alıntı
  erken seçim var herhalde
  Okumadan yorum yapmasanız keşke iddayı ortaya atan yunan medyası

  Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetleri sırasında 170 milyar metreküp rezerv bulduğunu iddia etti.
 • 14-07-2019, 16:40:56
  #3
  NecatiGZL adlı üyeden alıntı
  Okumadan yorum yapmasanız keşke

  Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetleri sırasında 170 milyar metreküp rezerv bulduğunu iddia etti.
  Bu tür tipler her yerde, maalesef. Bir de kendilerini üstün görürler ancak hiç de öyle görünmüyor. Kendince komiklik yaptığını sanıyor, çoğu zaman cevap vermeye bile değmez...
 • 14-07-2019, 16:46:04
  #5
  170 milyar metreküp doğal gaz Türkiye'nin yaklaşık 3 yıllık ihtiyacına denktir. Ama buradaki doğalgazı çıkarabilmek ve işleyebilmek için 10-15 milyar dolarlık yatırıma ihtiyaç var. Ek olarak, Baf açıkları denen bölge günümüzde kimin egemenlik sahası olduğuna dair ciddi ihtilafların olduğu alandır. Umarım bölgede bir felakete sebebiyet olmaz.
 • 14-07-2019, 16:46:33
  #6
  ihtiy4r adlı üyeden alıntı
  170 milyar metreküp rezerv bizi kaç yıl idare eder
  1 metreküp yaklaşık 1,2072 TL hocam gerisini sen hesap et
 • 14-07-2019, 16:46:35
  #7
  arkadaşlar bu bulunan gaz 4 sene bize yeter ve çok ciddi bir paraya eş değer çalışmalar ve gücümüzü göstermek açısından çok önemli burada siyasete gerek yok bu ülke hepimizin o gaz bulunursa ülke olarak rahatlarız olaylara gözünüzü seveyim milli bakalım iç siyaseti boş verelim birlik olalım güzel insanlar, daha çok büyük gazlar bulacağız orada inşallah havza inanılmaz Allah yolunu açık etsin Barbaros-Fatih aslanlarım,,
 • 14-07-2019, 16:48:16
  #8
  valla size sadece gülüyorum Teknoloji ve girişim üzerine bi forumda hala böyle şeylere hayal ufalıyorsunuz. Elbet bulunacak ve rezervler üzerinde olan hakkımız kullanılacaktır.

  Şimdi soruyorum size RUSYA-Azarbeycan-İran bu ülkelerde halkın refah seviyesi ne? Ellerinde dışarıya DOLAR ile satılan enerji ihracatından halk ne kadar faydalanıyor? Dünya üzerinden bi haber hala nelerin peşindesiniz bu DEVLETİN işidir.
  HALKA yararı hiç yoktur demiyorum ancak HALK refah seviyesine direk olarak hiç bir zaman etki etmez! Dünya üzerinden bana son 20 yılda REZERV ile gelişmiş bi topluluk gösteremezsiniz.

  Ben size hatırlatıyım devir 10M² alanda teknoloji şirketi çıkaran, Start-up geliştirenlerin devridir. Siz hala polyannacılığa devam.

  Elbet bir gün vatanı çok sevdiğini söylenler gerçekten kimlerin haklı ve kimlerin bu toprağın gerçek sevenleri olduğunu anlayacaklardır.

  (ALINTILAMAYIN-)
  Bilgi çağında cehalet bir seçimdir.