İpucu: Spam'ı, ödemeli bağlantıları, kötü niyetli yazılımları ve diğer sorunları Google'a bildirin - R10.net
 • 11-09-2010, 23:20:10
  #1
  Belki Okumayanlar bilyenler vardır diye paylaşmak istedim.

  Google'ın arama sonuçlarından kaldırılması gerektiğini düşündüğünüz bilgiler (örneğin gizli bilgiler, yasadışı içerik veya geçersiz bağlantılar) bulmanız halinde yapabileceklerinize ilişkin önerilerimizi aşağıda görebilirsiniz.

  Spam

  Site spam'sa, bize bildirin! Google, spam ile son derece ciddi bir biçimde ilgilenir ve bildirilen olayları araştırır. http://www.google.com/webmasters/tools/spamreport adresinden spam raporu gönderebilirsiniz. Bu raporlar doğrudan webspam ekibimize gönderilir ve spam’la mücadele etmek için ölçeklenebilir çözümler geliştirmede bu raporlardan yararlanılır. Henüz bir Web Yöneticisi Araçları hesabınız yoksa, spam raporunu bize şu adresten gönderebilirsiniz: http://www.google.com/contact/spamreport.html?hl=tr

  Ücretli bağlantılar

  PageRank geçiren bağlantıların alınıp satılması, arama sonuçlarının kalitesini düşürebilir. Bir sitenin PageRank geçiren bağlantılar aldığına veya sattığına inanıyorsanız, lütfen bununla ilgili bize bilgi verin. PageRank geçiren bağlantıların satın alınması veya satılması, Google web yöneticisi kurallarının ihlali anlamına gelir ve sitenin arama sonuçlarındaki sıralamasını olumsuz etkileyebilir.

  Telif hakkı sorunları

  İçeriğin bir telif hakkı ihlali nedeniyle Google dizininden kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız, DMCA kaldırma isteği göndermeniz gerekir. Spam veya kişisel bilgilerin kaldırılma isteğinden farklı olarak, DMCA istekleri içerik sahibinden gelmelidir.

  Kötü niyetli yazılım

  Sitenize kötü niyetli veya zararlı yazılım bulaştığını düşünüyorsanız, lütfen gerekli işlemleri yapabilmemiz için, bu durumu bize bildirin.

  Diğer

  Bu nedenlerden hiçbiri geçerli değilse ve içeriğin kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız, bu isteğinizi söz konusu sitenin web yöneticisine bildirin. Web yöneticisi, söz konusu sayfayı kaldırdığında veya içeriğini değiştirdiğinde, yapılan bu değişiklik, sayfayı bir sonraki taramamamızın ve dizine yeniden eklememizin ardından arama sonuçlarımıza otomatik olarak yansır.

  Web yöneticisi bu değişiklikleri yaptıysa ve siz, önbelleğe alınmış kopyanın hızlı bir şekilde kaldırılmasını istiyorsanız ya da web yöneticisi bu değişiklikleri yapmadıysa ve sayfa kişisel, özel bilgiler içermeye devam ediyorsa, lütfen isteğinizi Web Yöneticisi Araçları'ndaki URL kaldırma aracını kullanarak gönderin.

  Spam veya alakasız arama sonuçları: Spam bildirme
  Arama sonuçlarımızın kalitesini artırmak için sürekli bir çaba içindeyiz. Dizinimize spam gönderen bir site tespit ettiğinizde bunu bize de haber vermenizi isteriz. Kabul edilebilir olduğunu düşündüğümüz davranışlar hakkında bilgi edinmek için lütfen http://www.google.com/support/webmas...y?answer=35769 adresindeki Web Yöneticisi Yönergelerimizi inceleyin.

  Yönergelerimize uymayan bir siteyi bize bildirmenin en iyi yolu http://www.google.com.tr/webmasters/spamreport.html adresine spam raporu göndermektir. Spam Raporları, doğrudan mühendislerimize gönderilir ve spam'le mücadele etmek için ölçeklenebilir çözümler tasarlamak için kullanılır. Arama sonuçlarımızın kalitesini korumamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.
  Contact : mail@erkan.ru // Erkan ARANCI // YerelNET