İpucu: Optimizasyon artık sadece Süreç İşidir. R10'daki SON paylaşımım. - Sayfa 2 - R10.net
 • 04-08-2010, 16:42:28
  #10
  Bu forumda takip ettiğim ve pek çok şey öğrendiğim biriydiniz. Gerçekten çok üzüldüm.

  Size de hak vermiyor değilim ama yine de paylaşımı bırakmanıza çok üzüldüğümü belirtmek isterim.
  Sadece iki şey sonsuzdur;Evren ve insan ahmaklığı.İlkinden o kadar da emin değilim.
 • 04-08-2010, 16:44:27
  #11
  seslishe adlı üyeden alıntı
  Son olarak paylaşım yapmamanız r10 için kayıp olmayacaktır.
  ben de sizin gibi düşünüyorum.
  şu dünyada yeri dolmayacak tek bir insan vardır sadece.
  O da ben değilim.
 • 04-08-2010, 16:49:04
  #12
  Ticari amaç gütmeden paylaşım yapan ender kişilerdendiniz. Burda olmasa da yazılarınızın devamını dilerim.
 • 04-08-2010, 16:49:09
  #13
  r10 da destek olandan çok köstek olan var, her açılan konuda 1-2 tane çıkar, bende ara sıra tecrübelerimi paylaşırım, fazlada takmıyorum, işime bakıyorum...
 • 04-08-2010, 16:56:00
  #14
  Takip ettiğim ender kişilerden ve tek tek ayrılıyorlar forumdan...Yenilik adına R10'da daha fazla şey beklememek gerekir bundan sonra.Ama biliyorum aslanbash makale yazmayı asla bırakmaz, R10 olmasa da başka bir yerde paylaşır. Ama bu adamı bile soğuttularsa R10'dan başka birşey demiyorum.
 • 04-08-2010, 17:08:50
  #15
  antiarabesk adlı üyeden alıntı
  r10 da destek olandan çok köstek olan var, her açılan konuda 1-2 tane çıkar, bende ara sıra tecrübelerimi paylaşırım, fazlada takmıyorum, işime bakıyorum...
  arkadaşın neden paylaşımı bıraktığını tahmin edebiliyorum. sanırım bunun nedeni üyeler değil şikayet bölümünde de açmış olduğu bir konu olabilir
 • 04-08-2010, 17:14:57
  #16
  aslanbash adlı üyeden alıntı
  takıldığım bir yer yok.
  digiklan'ı takip edebilirsiniz. pek yazmıyor ama, yazarsa işte ne bileyim.
  Yazılarında bilgi yorum ve deneyim olan ender kişilerdendin. r10 da yazmaman forumu takip edenler için büyük kayıp olacaktır.

  Bir noktadan sonra tüm paylaşım yapanlar benim durumuma geliyor sanırım.
  Paylaşım hevesleri kırılıyor. Çünkü paylaştıklarınız yapmak için değil yıkmak için kullanılıyor. Forumda sitenize farklı içerikten backlink alırsanız zarar verirsiniz denildiği günlerde millet deli gibi rakiplerine p*rno link kasmaya başlamıştı.

  Bir de bilgiye emeğe saygısı olmayan bir milletiz. Anonim bilgilerin gölgesinde yaşıyoruz. Bunun sebebi bilginin de bir mülkiyet hakkı olduğunu unutmamız. Bu forumda iki satır bir şey paylaşıyorsunuz. Bazı büyük siyo üstadları hemen bloglarında ballandıra ballandıra yazıyorlar o bilgi kendi büyük dehalarına aitmiş gibi. Nickinizi bile anmıyorlar. Hatta bu alıntı siyocular sizin tanıdığınız insanlara siyo hizmeti vermeye niyetlenip o bizim çırağımız sayılır diyebilecek kadar da küstahlaşabiliyorlar.

  Sonuçta dezenformasyon bombardımanı başlıyor. Forumlar birer dezenformasyon mekanıdır. Ve Güncel forum scriptlerinin yapısı ile bu dezenformasyon misyonlarını sürdürecekler. Çünkü sadece güncel başlıklar ayakta kalır. Ve aynı konu defalarca sorulur forum kullanmayı bilmeyenler tarafından. Ve defalarca yanıtlanır konudan hiç haberdar olmayanlar tarafından...

  Artık bu forumda çok insan yoruldu. Siz seoya uygun tasarımı anlatırken sitenin kodu öz ve kısa olmalı hızlı açılmalı diyorsunuz. Sizin bu sözünüzden düz mantıkla hareket edenler olmadık önermele türetiyor ve doğruymuş gibi bir birine anlatıyor.

  Çünkü bir bilginin kaynağı gizlendi mi, hangi şartlarda, hangi amaçla söylendiğini takip edemiyorsunuz. Ve aklınıza takılan soruyu önermenin kaynağına soramıyorsunuz. Böylece kulaktan kulağa oynayan adamlar olarak birinin a dediği 3 konu sonra b olarak yoluna devam ediyor.

  Zaten bir de verdiğiniz bilginin kullanılış amacını kontrol edememeniz çok büyük problem. Bir şey paylaştığınızda bu bilgi sizin sitenize zarar vermek için de kullanılabiliyor bir müddet sonra. Çünkü seo bir çeşit güç. Ve gücü karaktersiz adamların eline verdiğinizde karaktersizce kullanıyorlar.

  O yüzden bildiklerimi hala paylaşıyorum. Ama genelde yakın çevremdeki güvendiğim insanlarla. Hala backlink alexa diye gezinen adamlara LSI teknikleri anlatsam kaç yazar. Kendi dilini kullanamayan chat chutculara, film indircilere, online izlecilere semantik bütünlük nasıl açıklanır.

  Ama hepsinden önemlisi. Hala piyasada öyle seocular görüyorum ki evden eve nakliyat zorluğunda kelimelerde 1 haftada 10 günde sonuç alabiliyorlar. Üstelik ne sosyal imleme, ne sef link, ne meta bilgileriyle uğraşıyorlar. Boş sayfayı her kelimede ilk sayfaya bir haftada sokabilyorlar.

  O yüzden çok yazasım gelmiyor eskisi gibi... İnşallah forumun düzeyi yükselir. Çünkü bilgiler konudan konuya yanlış aktarılıyor ve bir sürü acemi yarı cahiller tarafından yanlış yönlendiriliyor...
 • 04-08-2010, 17:17:48
  #17
  hocam hemen bir site açıyorum aslanbashr10dangitmesin.com diye hocam bizi bırakmayın bırakın o kişiler kendi yaptıkları kötülüğü anlarlar lütfen çekip gtmek kabullenmektir kabullenmeyin ve burda dimdik ayakta kalın lütfen rica ediyorumm
  modaboyama oyunu